BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN SAMSUN’A ÇAĞ ATLATIYOR

Başkan Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildiği 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren vizyoner belediyeciliği, halkla iç içe olması, çalışkanlığı ve yöneticiliği ile farkını ortaya koyarak Samsun’a imzasını atmaya ve ortaya koyduğu projeler ile Samsun’a damgasını vurmaya başladı. Başkan Zihni Şahin önce Samsun’un problemlerini ortaya koydu sonra da çözümleri için hızlı bir şekilde çalışmalara başladı

BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN SAMSUN’A ÇAĞ ATLATIYOR

BAŞKAN ŞAHİN SÖZLERİNİN ARKASINDA DURUYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin göreve geldiği ilk günden itibaren ifade ettiği ‘Ortak Akıl’, ‘Biz Hazırız Hedef Samsun 2023’, ‘Birlikte Başaracağız’, ‘Sevgiyle Beraber Yürüyeceğiz’ gibi sloganlarını boş olmadığını gösterdi. Başkan Zihni Şahin’in Samsun ve ilçeleri için pek çok önemli projenin hazırlıklarını başlattığı öğrenildi.

DUR DURAK BİLMİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ‘Milli Savunma Sanayi’ne önem vererek Türkiye'nin yerli ve milli firması Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Zafer Aral’dan firmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Başkan Şahin ilçe ziyaretlerine Alaçam ilçesinde de devam ederek ilçedeki köprü çalışmalarını Alaçam Belediye Başkan Hadi Uyar ile birlikte yerinde inceledi ve ziyaretler yaptı. 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Samsun merkez ve ilçelerinde 30 binden fazla şanlı Türk bayrağımızı dağıttırdı. 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldı. Başkan Şahin her türlü desteği verdiği, ‘Geleceğe Kucak Atıyoruz’ projesi kapsamında genç yüzücüleri ve öğretmenlerini kabul ederek onlarla sohbet etti. 28-29 Eylül tarihlerinde ilimizde yapılacak Okçuluk Dünya Kupası Finalleri kapsamında Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ve beraberindeki heyeti misafir etti. TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekiler ile hızlı tren projesi fizibilite çalışmalarını konuştu. Son iki günde başta Samsunlu şehidimiz J.Uzm. Onbaşı Adem Güven’in Samsun’a gelişinden itibaren on binlerin duaları ile ebediyete uğurlanana kadar ailenin yanından bir an olsun ayrılmadı. Tekkeköy ilçemizde yeni nesil teknolojilerinin üretileceği Türkiye'nin mobil teknoloji markası Reeder Fabrikası'nı ziyaret etti. Tekkeköy ilçemizde açılan Zübeyde Hanım Konağı'nın açılışına katıldı. Programlarda Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile birlikte oldu. Fatih Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Yıllardır süre gelen kentsel dönüşüm probleminin çözümü için ilk adımı attı. Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun Turnuvası'nın açılışını yaptı. Samsunspor taraftarları için tramvay ile ulaşım imkânı sağladı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Huawei Genel Müdürü Li Shen ile Büyükşehir Belediyesi arasında Samsun Akıllı Şehir Protokolü’nü imzaladı. Programlara AK Parti Grup Başkan vekili Nihat Soğuk, Meclis Başkan vekili Turan Çakır, Genel Sekreter Yardımcıları Fikret Vatansever ve Sefer Arlı iştirak etti.

BİZ HAZIRIZ HEDEF SAMSUN 2023

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hedefimiz siyasi irademiz ve tüm Samsun’umuzla beraber ilimizi ve ilçelerimizi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği 2023 yılına hazırlamaktır. Samsun olarak bir ve beraberiz. Çünkü biz birlikte güçlüyüz. 5 mega projemiz hazırlanıyor. Bunlar Samsun’umuzu baştan aşağıya yenileyecek, istihdamı artıracaktır. Ayrıca ilçelerimizle beraber 100’den fazla projemizin hazırlıkları devam ediyor. Tarım ve turizm konusunda ise Samsun’umuz büyük bir gelişim yaşayacaktır. Tarımda üreticilerimizin kazançları ikiye katlanacaktır. Samsun’umuzu zenginleştirmek istiyoruz. Tüm potansiyellerimizle beraber 2023 hedefine kitleneceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımız çeşitlenecek ve ulaşamadığımız insanımız olmayacak. Kentsel dönüşüm ve Akıllı Ulaşım Sistemlerini açıklamıştık. İlk ve önemli adımları attık. Cumartesi günü imza törenini yaptığımız Akıllı Şehir Sistemleri ve diğer planladığımız çalışmalarımızla Samsun’umuzun trafik problemini çözeceğiz. Samsun’umuzu kentsel dönüşüm ile yenileyeceğiz. İlçelerimizde Millet Bahçeleri oluşturacağız. İlçelerimizde yol problemi kalmayacak ve ilçelerimizde engelli çocuk oyun parkları, akıllı parklar, örnek caddeler kuracağız. Tüm ilçe belediye başkanlarımızla 2023 hedefimize birlikte bir ve beraber yürüyeceğiz.”

100. YILDA SAMSUN’UMUZA 100 YATIRIMCI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Samsunumuzun en önemli problemlerinden biri işsizliktir. Biz üretime önem veriyoruz. Milli ve yerli üretimi yüzde yüz destekliyoruz. Daha çok üretim daha çok yatırım daha çok istihdam hedefimiz olduğunu açıkladık. Bunun için yurt içi ve yurt dışından ilimize yatırımcı gelmesi seferberliği başlattık. İlimizdeki yatırımcılarımızı destekliyoruz. Hep birlikte hedefimiz 100. yılda 100 yatırımcıyı ilimize kazandırmaktır. Bu şekilde binlerce insanımıza istihdam imkanı sağlayacağız. Samsunumuz milli ve yerli üreten bir ekonomik güç olacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER