Başkan Akgül, 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. 

Başkan Akgül, 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. 
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yayımladığı mesajda, halkın gözü kulağı olan basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. 

Başkan Akgül,mesajında şunları söyledi; Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir. Gazetecilik mesleği, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. 

Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile İlçemizin ve Ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edecektir. 

Ahlak kuralları doğrultusunda kamuoyunu bilgilendiren ve bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu yerine getiren değerli basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER