Başbakan, Osmangazi Köprüsü'nün Ücretini Açıkladı

Cuma namazını Gebze Organize Sanayi Bölgesi Camisi'nde kılan Başbakan Binali Yıldırım, çıkışta gazetecilerle konuştu

Başbakan, Osmangazi Köprüsü'nün Ücretini Açıkladı

Binali Yıldırım, Osmangazi Köprüsü'nün Türkiye'nin çok önemli bir projesi olduğunu, bir hayalin gerçeğe döndüğünü ayrıca köprünün Marmara’nın kuzey ve de güney yakalarını bir araya getirdiğini açıkladı.

GEÇİŞ ÜCRETİ 89 LİRA

Başbakan Yıldırım, köprü geçiş ücretinin 89 lira olacağını açıkladı ve şöyle devam etti:

"Öyle söylendiği gibi 130, 140 lira değil. Eğer Körfez'den dolaşsa, gemiyle gitse zaman ve yakıt kaybını dikkate alırsak köprü her bakımdan daha cazip. Köprüden geçtiğimizde Gebze'den Gemlik'e kadar 20 dakika, yıl sonu Bursa'ya 45 dakika, 2018'in sonu da İzmir'e 2 saat 50 dakikada vatandaşlar varmış olacak. Bizim yeni ulaşım politikamızda 3 şey var; az yakıt, ez vakit, az nakit. İşte bu köprünün amacı da bu. Bu yolun, köprünün hizmete girmesiyle yılda yaklaşık 800 trilyonluk bir tasarruf sağlanacak."

GÜN KARDEŞLİK GÜNÜ

Binali Yıldırım, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini belirtti, "İki gün önce hain terör örgütü Atatürk Havalimanı'nda masum onlarca insanımızı katletti, şehit etti. Bir kez daha gördük ki terörün dini, imanı, milliyeti yok. Atatürk Havalimanı'nda değişik ülke vatandaşı insanlar var, kendi vatandaşlarımız var. Hiçbir şeyden haberi olmayan, sevdikleriyle buluşmak için havaalanında onları bekleyenler, yolcular... Hiçbir ayrım yapmadan maalesef gözü dönmüş terör örgütleri kan akıttılar, vatandaşlarımızı ve misafir ülke vatandaşlarını da katlettiler. Milletim rahat olsun, moralimizi bozmayalım. Bugünler dayanışma günüdür, bugünler kardeşlik günüdür, bugünler acıları paylaşma günüdür. Bunlar da gelip geçecek. Türkiye medeniyet yolculuğunda emin adımlarla ilerleyecek" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER