Başbakan Davutoğlu, Sur'a Gidiyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sur'daki gelişmeleri yakından takip etmek üzere cuma günü bölgede incelemelerde bulunacak

Başbakan Davutoğlu, Sur'a Gidiyor

Başbakan  Ahmet Davutoğlu, Cuma günü  Diyarbakır'a gidecek. Davutoğlu, Diyarbakır'ın Sur ilçes'nde terörle mücadele kapsamında sürdürülen operasyonların sona ermesinin ardından bölgedeki gelişmeler hakkında ilgililerden bilgi alacak.

BAKANLAR DA BÖLGEDE

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Kültür ve Turizm Bakanı  Mahir Ünal ve Kalkınma Bakanı  Cevdet Yılmaz bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyor.

Kentsel dönüşüm planları, Sur'daki restorasyon süreci, rehabilitasyon süreci için yapılması gerekenler ve izlenecek yol haritasının çerçevesi  Başbakan Davutoğlu'na aktarılacak. Sur'un kültürel varlığının korunması ve yeniden rehabilitasyonu için gerekli adımlar atılacak.

Tarihi Kurşunlu, Hazreti Süleyman, Arap Şeyh ve Hasırlı Camisi, Dört Ayaklı Minare ile  Ermeni Katolik ve Ermeni Protestan Kilisesi'ndeki küçük çaptaki tahribatlar hemen giderilirken, büyük hasarlar için yeniden restorasyon çalışması yapılacak binalar arasında yer alıyor.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terörle mücadele kapsamında sürdürülen operasyonlar çerçevesinde 243 çukur ve barikat kaldırılmış, 354 bomba düzeneği imha edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER