Başbakan: ''Bunu ilk defa açıklıyorum''

Başbakan Binali Yıldırım, öğrencileri yakından ilgilendiren açıklamasını Elazığ'da yaptı. Merak edilen burs ve kredi miktarlarını aktardı.

Başbakan: ''Bunu ilk defa açıklıyorum''

Öğrenciler tarafından merak edilen açıklamayı Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ'da dile getirdi. Fırat Üniversitesi'nde akademik açılış yılı törenine katılan Yıldırım, burs ve kredi miktarlarında beklenen rakamları açıkladı.

Öğrenci sayısının 7 milyonu aştığını belirten Başbakan Binali Yıldırım, "Okullara her türlü alt yapıyı yapmışız. Sadece yol yapmamışız, akıl yolu yapmışız. Doğuda ne varsa, batıda o var. İletişimde sayısal uçurumu ortadan kaldırdık. Şuanda okullarımızda etkileşimli tahtalar var, internet bağlantısı var, merkezi sistemler hocalarımız imtihan yapabiliyor. 190 yurdumuz vardı, 562 yeni yurt buna ilave ettik 752’ye çıkarttık.

Öğrencilere 470 TL

Hizmet standartlarını yükselttik, şimdi otel odaları gibi 3 öğrencinin bir odada kalacağı yurtlarımız var. Öğrencilerimiz burs ve kredi ile desteklendi. 2003’te öğrenci başına 45 lira burs veya kredi veriyorduk, 2017'de 425 oldu, 2018’de bu rakam 470 olacak. Bunlar önemli gelişmeler yeterlimi yetmez. Bunu da ilk defa Elazığ'da açıklıyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER