Başbakan Ankara'da Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım Gürcü mevkidaşıyla ortak basın açıklaması yaptı.

Başbakan Ankara'da Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da Gürcistan Başbakanı'yla birlikte yaptığı ortak basın toplantısında, 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ilgili konuştu.

Yıldırım FETÖ'cülerin ayıklanacağını belirterek"tamam, olan oldu bırakalım herkes yerinde kalsın diyecek halimiz yok" ifadesini kullandı.

Bu menfur olaydan dolayı hiçbir ülkeyle dış ilişkilerimizde, ekonomik ilişkilerimizde en ufak bir sarsıntı olmadı, en ufak bir tereddüt yaşanmadı. Demokrasimiz, siyasi kurumlarımız, devlet kurumlarımız hiçbir kesintiye uğramadan normal faaliyetlerini sürdürdüler. Bu durum gelişmiş demokrasinin, oturmuş siyasi kültür ve kurumların, güven ve istikrar içindeki büyük Türkiye'nin bir göstergesidir.

Bütün bunlar yapıldıktan sonra, 'Tamam, olan oldu bırakalım herkes yerinde kalsın'diyecek halimiz yok. Gereği yapılıyor. Bu işin içinde öyle veya böyle bulunmuş herkes ayıklanacak, hak ettikleri sonuca katlanacak. Yaptığımız budur.

Türkiye, büyük bir devlet, Türk milleti büyük bir millet. Türk milletini sınamaya kalkmak en büyük çılgınlıktır. Bu çılgınlığı yapanlar da sonucunu gördüler ve sonucuna da katlanacaklar. Bu işten kaçış yok. Merhamet sahibiyiz ama ne zaman  Merhamet ancak ve ancak hak edene karşıdır. Vatandaşının üzerine silah doğrultan, vatandaşının üzerine tankları süren, havadan bombalar yağdırana merhamet yoktur. Burada adalet var. Adalet her şeyin ölçüsüdür. Adalet gereğini yapacaktır. Bir daha sittinsene böyle bir işe kalkışmayacağı kanaati toplumda yerleşecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER