Başbakan açıkladı! Tam yetki verildi

Başbakan Binali Yıldırım’ın daveti üzerine Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen üçlü zirvede, liderler teröre karşı ortak mücadele noktasında prensipte uzlaşmaya vardı.

Başbakan açıkladı! Tam yetki verildi

Beşiktaş'taki hain saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevik Kuvvet Şube müdürlüğüne yaptığı ziyarette "Size verilmiş olan hakları kesinlikle terörle mücadelede kullanmakta çekinmeyin. Bu hakkınızı kullanın. Eğer zalime merhamet ederseniz, mazluma ihanet etmiş olursunuz. Asla zalime merhamet etmeyin, gereği neyse onu yapın. Hele hele teröristse... Biliyorsunuz ki, bu teröristtir... Size bu devletin yasalarda verdiği yetkiler var. Valimiz, emniyet müdürlerimiz hepsiyle konuştuk. Bunu, 'bütün teşkilatımıza anlatacaksınız, öğreteceksiniz. Hiç çekinmeyecekler, gereği neyse, gereğini yapacaklar. Bizler de devlet olarak her zaman tüm polis teşkilatımızın, silahlı kuvvetlerimiz, korucularımızın, hepsinin yanında arkasında olacağız." şeklinde yaptığı açıklama sonrası hükümetten güvenlik güçlerine tam yetki verildiği açıklandı.


GÜVENLİK GÜÇLERİNE TAM YETKİ


Başbakan YIldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli arasında gerçekleşen 3'lü zirvede, Yıldırım’ın “Güvenlik güçlerine terörle mücadele konusunda tam yetki verdik, gereken yapılacak”dediği muhalefet liderlerine PKK ve DAEŞ’in mevcut durumu hakkında bilgi verdiği öğrenildi. Alınan bilgilere göre, Kılıçdaroğlu “Teröre karşı mücadelede her türlü desteği vermeye hazırız. Akılcı ve bilimsel bir terörle mücadele politikası benimsenmeli” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de sekiz maddelik bir vizyon belgesi sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER