Barzani referandum kararını açıklayacak

Türkiye'nin gayrimeşru ilan ettiği IKBY referandumu ile ilgili gözler Barzani'nin saat 16.00'da yapacağı açıklamaya çevrildi.

Barzani referandum kararını açıklayacak

IKBY Lideri Mesut Barzani referandum ısrarı sürerken Türkiye ve ABD'den peş peşe uyarılar geliyor. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani,  bugün düzenleyeceği basın toplantında referandum hakkında nihai kararını verecek. Gözler saat 16.00'da yapılacak açıklamaya çevrildi.

Referandumun iptali için Türkiye ve ABD'den uyarılar peş peşe geliyor. Öte yandan Şii Ulusal Koalisyonu ile IKBY heyeti yaptığı görüşmede referandum konusunda anlaşamadıklarını açıkladı.

KBY'nin başkanlık ofisinden yapılan açıklamada, Barzani'nin Erbil'in  Salahaddin kasabasında öğlenden sonra bir basın toplantısı düzenleyeceği ifade  edildi. Açıklamada, basın toplantısının detayları hakkında herhangi bir bilgi  paylaşılmazken, bölgenin en sıcak gündemi olan sözde referandum hakkında olması  yüksek ihtimal olarak görülüyor. Öte yandan, IKBY Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonunun  yaptığı yazılı açıklamada, referandum sürecine ilişkin yerel saatle 16.00  sularında bir basın  toplantısı düzenleneceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER