‘BANA ÇAMUR BULAŞTIRMAK İSTEDİLER’

Atakum Belediyesi eski Başkanı Metin Burma, kendi döneminde yaşandığı iddia edilen yaklaşık 2 milyon 300 bin TL’lik ‘zimmet’ davasıyla ilgili, "Bu senaryo ile Metin Burma’ya çamur bulaştırma hayali açıkça görülmektedir. Benim alnım açık" dedi

‘BANA ÇAMUR BULAŞTIRMAK İSTEDİLER’

Atakum Belediyesi eski Başkanı Metin Burma, kendi döneminde yaşandığı iddia edilen, yaklaşık 2 milyon 300 bin TL’lik ‘zimmet’ davasında 'tanık' olarak bilgisinin alındığını belirterek, 'sanki sanıkmış ve mahkeme ifade vermeye gitmiş' gibi izlenim yaratan bir haberin basına servis edildiğini belirtti.  İddiaları 'senaryo' olarak nitelendiren Burma, "Metin Burma’ya çamur bulaştırma hayali açıkça görülmektedir. Benim alnım açık" dedi.

GERÇEK AMAÇLARI FARKLI

Atakum eski Belediye Başkanı Metin Burma, gazetemize yaptığı açıklamada, teknik altyapı bedeliyle, söz konusu davada mahkemeye katılım payları üzerinden yaratılan kavram kargaşası konusunda bilgisine başvurulmak üzere, Fatma Tüfek Arıcı’nın talebiyle tanık olarak dinlenmesinin mahkemece istendiğini belirtti. Burma, "O nedenle mahkemeye gitmiş olmama rağmen Atakum Belediyesi kasıtlı olarak, ‘sanıkmışım ve mahkemeye ifade vermeye gitmişim’ gibi izlenim yaratacak şekilde bizzat düzenlediği haberi basına servis etmiştir. Zamanlamada dikkate alındığında gerçek amaçlarının ne olduğu anlaşılmaktadır" dedi.

SUÇ UYDURMA SENARYOSU

Davanın 7 sanığı olduğunu ve her birinin atılı suç karşısında kendini savunacağını vurgulayan Metin Burma, "Şimdiden belediye suçladı diye kamuoyuna suçlu olarak lanse edilmeleri doğru değildir. Ancak mizansen haberde Fatma Tüfek Arıcı'nın öne çıkarılması dikkat çekicidir ve kasıtlıdır. Fatma Tüfek Arıcı, Atakum Belediye meclis üyesi Mustafa Tüfek'in kızıdır. Mustafa Tüfek bugünkü belediye yönetiminin tüm yolsuzlukları, usulsüzlükleri, rantsal düzenlemeleri konusunda amansız takipçidir. Tüm yanlış işleri mecliste eleştirmekte ve Varan 1.2.3......18 diye kamuoyu ile paylaşmaktadır. Rahatsız oldukları bu durum nedeniyle Fatma Tüfek Arıcı’yı önce görevden aldılar, sonra hukuksuz olarak uzaklaştırdılar. Ancak Mustafa Tüfek geri adım atmadı. O nedenle de; özel tertiplenmiş belge ve raporlarla ‘suç uydurma’ senaryosu sahneye konmuştur. Fatma Tüfek Arıcı'nın belediyede ve görevde olmadığı günlere ait makbuzları, Fatma Tüfek Arıcı imzası ile mahkemeye sunmuşlardır" diye konuştu.

BENDEN KORKMAKTA HAKLILAR

Olayla ilgili "Bu senaryo ile Metin Burma’ya çamur bulaştırma hayali de açıkça görülmektedir" diyen Burma, "Benden bu kadar korkmakta haklılar. Zira Atakum için yıllarımı verdim. 'Atakum'un Mimarı' olarak anıldım. Hiç ayırım yapmadığım halkımın gönlünde sıcacık bir yer edindim. Sevgi gördüm. Tüm sermayem budur. Adım hiçbir zaman yolsuzlukla, rantla yan yana gelmedi. Müfettişlerin biri gitti biri geldi. Belediye denetim komisyonu istediği belgeye ulaşabildi ve denetledi. Şimdi öyle mi? Belgeleri denetim komisyonuna vermemenin ne anlama geldiğini zamanı gelince öğreneceğiz" görüşünü dile getirdi.

BENİM ALNIM AÇIK

Fatma Tüfek Arıcı'nın Atakum Belediyesi kurulduğundan bugüne kadar beraber çalıştığı, yanlışını görmedi, şikâyet almadığı güvendiği ve herkes tarafından sevilen bir kişi olduğunu vurgulayan Metin Burma, "Bir tertiple karşı karşıya olduğuna inanıyorum. Yüce mahkemede her şey ortaya çıkacaktır. İshak Taşçı, mahkemede ifade vermekten korktuğu için, kendisine sorulacak ‘suç uydurma suçu’ sorularına cevap veremeyeceği için, Mustafa Tüfek'e 'mahkemeye gideceğim' dediği halde gidememiştir. Korkunun ecele faydası yok. Alnım açık. Her mahkemeye çağrıldığımda giderim. Korkanlar düşünsün" diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER