Bakan'dan Vize Açıklaması

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Avrupa'dan gelen taleplerle tartışma konusu olan vize serbestisine dair konuştu. Bozkır, bu konu için yeni bir istişare gerektiğini belirtti

Bakan'dan Vize Açıklaması

'DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU OLAMAZ'

Terör yasasında değişikliğin söz konusu olamayacağını söyleyen Bozkır, "Bugünkü temaslarım sonucunda çok fazla umutlu olduğumu söyleyemiyorum. Tıkanıklığın aşılması için yeni bir istişare gerekli. Türkiye'ye döndüğümde yeni bir değerlendirme yapacağız, 5 beklenti ile ilgili ne yapılabilir, değerlendireceğiz. Böyle bir ortamda terörle mücadele kanunda değişiklik Türkiye siyasetinin konusu olamaz, bunun karşılıklı anlayışla çözülmesi lazım. Bütün süreci olumlu bakıyorum ama her ülkenin yapabilecekleri vardır, yapamayacakları vardır.'' şeklinde konuştu.

'ÇOK ZAMAN KALMADI'

Bozkır, AB'nin paradimadaki değişimleri görmesi gerektiğini belirterek, ''Bugün bulunduğumuz noktada sürecin haziran sonuna bitmesi için önümüzde çok zaman kalmadı, süratle adım atılması, komisyonun Türkiye ile birlikte çalışarak yeni bir değerlendirme yapması gerekir. Komisyonun yeni bir karar vermesi şu aşamada elzemdir. Paradigmanın yeniden değiştiğini AB görmelidir.'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER