Bakan Ramazanoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na 50 Bin Liralık Dava

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, kendisine yönelik sözleriyle "kişilik haklarını ihlal ettiği" gerekçesiyle 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Bakan Ramazanoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na 50 Bin Liralık Dava

Kılıçdaroğlu, salı günkü grup toplantısında yaptığı konuşmada  Karaman'da çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarını eleştirmiş ve olaya kayıtsız kalmakla suçladığı Bakan Ramazanoğlu'na "Aileden sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor" ifadeleriyle yüklenmişti.

CHP liderinin bu sözleri  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidar partisinin eleştirilerine neden olmuştu.

KADEM, KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'daki  İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan KADEM üyeleri, "Kadına yönelik cinsiyetçi ve ahlaksız politik dil istemiyoruz" pankartı açarak, "Küfürsüz siyaset", "Özür dile", "Kadına muhalif muhalefet" yazılı dövizler taşıdı. Topluluk adına KADEM üyesi Avukat  Kezban Hatemi, suç duyurusuna ilişkin basın açıklamasını okudu.

"CİNSİYETÇİ SİYASET DİLİNE DUR DEMEK İÇİN..."

Açıklamada, CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı konuşmada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na ahlak dışı ve izansız ithamlarda bulunduğu belirtilerek, "Kadın bakana yönelik yapılan bu utanç verici saldırı,  İstanbul Sözleşmesiyle dur denilen kadına yönelik şiddetin ve kadını cinsiyeti sebebiyle itibarsızlaştırmanın bir tezahürüdür" denildi.  Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin nefret suçu olduğunu ve hiçbir gerekçeyle meşru gösterilemeyeceği ifade edilen açıklamada, "Bu cinsiyetçi siyaset diline dur demek için, toplumun bu şiddet diline artık yeter dediğini göstermek için bugün burada  Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk" denildi.

"ÖZÜR BEKLİYORUZ..."

KADEM Başkanı Sare  Aydın da, "Önüne yatmak" kelimesinin hakareti, aşağılamayı ve gayri ahlaki bir durumu ifade ettiğini belirterek, "Bundan dolayı özür bekliyoruz" dedi. Bir habercinin, "Dileyeceğini düşünüyor musunuz?" sorusuna  Aydın, "Toplumdaki tepki her geçen gün arttıkça  Kemal Kılıçdaroğluda yaptığı gafın farkına varacak ve özür dileyecektir diye düşünüyoruz" cevabını verdi.

Grup açıklamanın ardından adliye binasına girerek  Kılıçdaroğlu hakkında, "Hakaret", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "Aşağılama" suçlamasıyla savcılığa şikayette bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER