'Bahoz Erdal'ın Öldüğü Kesinleşti'

Bahoz Erdal kod adlı terörist Fehman Hüseyin yaşıyor mu? Sır perdesi aralanamayan olaya ilişkin Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, günlerdir birbirinden ilginç ayrıntılar aktarmaya devam ediyor

'Bahoz Erdal'ın Öldüğü Kesinleşti'

Selvi, bugünkü yazısında Erdal'ın El Cezire muhabirini aradığı iddia edilen haberde, kuşku duyduğu yönleri böyle sıraladı:

10 DAKİKA SONRA ARAMIŞ AMA BİR SES KAYDI YOK

"Ahmet Zawiti ciddi bir gazeteci olarak tanınıyor. Ancak bu haberin oluşumundaki aksaklıkları görmemize engel değil. Haberini yazmak için Bahoz Erdal’a yakın kaynaklara ulaşmış. Onların, “10 dakika sonra seni arayacak” demelerinden tam 10 dakika sonra Bahoz Erdal olduğunu söyleyen kişi aramış. Ama ses kaydı yok. Böylesine önemli bir görüşmenin ses kaydı olmaz mı? Ayrıca kendisinden bugün hayatta olduğunu gösteren bir fotoğraf talep edilmiş ama henüz o fotoğraf yok. Ayrıca ne haberde ne de muhabirin anlatımında suikast girişimine ilişkin bir ifade yok. "

MALİKİYE'DEKİ HASTANENİN MORGUNDA

Bahoz Erdal'ın öldürüldüğü veya yaşadığı yönündeki haberlere temknli yaklaşıldığını belirten Selvi, saldırıyı gerçekleştiren Tel Hamis Tugayları'nın yeni iddiasını okurlarıyla paylaştı:

"Tel Hamis Tugayları iddialarını bir adım ileri götürdüler. “Yüzde yüz emin olduk. Bahoz Erdal’ın ölüsünü tespit ettik” diyorlar. Hatta yer bildiriyorlar. “Malikiye’deki hastanenin morgunda.” Hastane yetkilileri patlamadan dolayı gelenlerin olduğunu doğrulamış ama isim vermeye yanaşmamışlar."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER