BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN STEM+A ÇALIŞTAYI

Bahçeşehir Koleji Samsun Atakum Kampüsü’nde ‘Yeni Nesil Eğitim Modeli STEM+A Çalıştayı’ düzenlendi

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN STEM+A ÇALIŞTAYI

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Bir Şehir Değişir Türkiye Değişir’ sloganıyla 2016 yılında uygulanmaya başlanan Maarif Hareketi ile öğretmenin öğrenme serüvenine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Bahçeşehir Koleji Samsun Atakum Kampüsü’nde 7 Ocak 2019 tarihinde 500’ü aşkın öğretmenin katılımıyla, Yeni Nesil Eğitim Modeli STEM+A Çalıştayı düzenlendi.

500’Ü AŞKIN ÖĞRETMEN KATILDI

Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Maarif Hareketi kapsamında düzenli olarak yürüttüğü yönetici ve öğretmenlerin kişisel gelişimini amaçlayan program ve çalıştayların önemli bir ayağı olarak gerçekleştirilen Bahçeşehir Koleji STEM+A Çalıştayı; BAU STEM Direktörü Doç. Dr. Sencer Çorlu, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, Şube Müdürleri, çeşitli kademelerden okul müdürleri, müdür yardımcıları ve 500’ü aşkın öğretmenin katılımı ile gerçekleştirildi. STEM+A Çalıştayı, öğretmen seminerinin sona ermesi ardından, Bahçeşehir Koleji STEM koordinatörlerinin önderliğinde, milli eğitim öğretmenlerinden seçilen 40 öğretmen ile atölye çalışması niteliğinde devam etti.

BOYAR: PROJE ODAKLI EĞİTİM

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar, “Türkiye’de STEM eğitiminin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Koleji, Türkiye genelindeki kampüslerinde anaokulundan itibaren tüm kademelerinde STEM+A eğitimi uyguluyor. Bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve estetiğin bir bütün olarak kullanılması esasına dayanan STEM+A eğitimiyle öğrenciler, farklı disiplinleri bir arada kullanabildikleri proje odaklı bir eğitim görüyor. Bu doğrultu da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atakum İlçe Müdürlüğümüzün talebi üzerine, BAU STEM Direktörümüz Doç. Dr. Sencer Çorlu hocamızı, değerli meslektaşlarımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

YETİK: MESLEKİ GELİŞİME KATKI

Çalıştay Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik’in konuşmaları ile devam etti. Yetik, “Samsun Maarif Hareketi kapsamında düzenlemiş olduğumuz, Yeni Nesil Eğitim Modeli STEM+A Çalıştayını, Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü’nün ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. Atakum İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü olarak, öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, alanında uzman kişilerin katılımı ile konferans ve seminerler düzenliyoruz. Bu kapsamda seminer vermek için şehrimize gelen Doç. Dr. Sencer Çorlu hocamıza ve destekleri için Bahçeşehir Koleji Kurumlarına, Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ESEN: AKLA ÇORLU HOCA GELİYOR

Seminer İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’in konuşmalarıyla devam etti. Esen, “Türkiye’de STEM uygulamaları dendiği zaman ilk akla gelen, sistemin kurgulanış, uygulanışı ve teorisi arasında bağı kuran,  ülkemizin iftihar edeceği çalışmalar gerçekleştiren çok değeri bilim insanı Sencer Çorlu hocamızı şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duymakla birlikte, bundan sonra gerçekleştireceğimiz büyük Samsun organizasyonlarında, Bahçeşehir Kolejlerini hep yanımızda göreceğimizden emin olduğumuzu ve bu başarılı organizasyondan dolayı da şükranlarımızı ifade etmek istiyorum. İnsan, 2023 eğitim vizyonunun odak noktasıdır. Eğitimin ana öğesi ve baş öznesi insandır. Her eğitim sistemi öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve öğretmeninin niteliğini aşamaz. Eğitim sisteminde eğitim politikaları başta olmak üzere müfredat, materyal, teknoloji gibi alanlarda yapılan her türlü reform ve iyileştirme çabalarının başarısı, uygulamada büyük ölçüde öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin mesleki yeterlilikleri, algı ve adanmışlıklarına bağlıdır. 2023 vizyon belgesinde öğretmen eğitimin ana aktörü olarak tanımlamakta ve öğretmenin kişisel gelişimine önem vermektedir. Biz öğretmenler, problemi çözen, araştıran, sorgulayan, 21. yüzyılın çocuğunu yetiştirmek zorundayız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 14:56

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER