Bahçeli'den Çok Sert Taksim Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk devletinin elinde silah taşıyan, beline bomba saran Türkiye düşmanlarının hakkından gelecek güç ve yeterliliğe sahip olduğunu söyledi.

Bahçeli'den Çok Sert Taksim Açıklaması

Teröre destek veren ülkeleri işaret eden Bahçeli, "Asırlardır Türk milletine kin ve nefret besleyen haçlı hesaplarıyla, teröristleri maşa gibi kullanan malum ve suçlu ülkelerle yüzleşme, gerekirse hesaplaşma vakti gelmiştir" ifadelerine yer verdi.

"HER NE OLURSA OLSUN..."

Asırlardır Türk milletine kin ve nefret besleyen, haçlı hesaplarıyla, teröristleri maşa gibi kullanan malum ve suçlu ülkelerle yüzleşme, gerekirse hesaplaşma vakti geldiğini belirten Bahçeli, "Bu kapsamda dost, müttefik veya komşu olarak görülen bazı ülkelerin masum olmadığı açık ve meydandadır. Her ne olursa olsun, kim neyi dayatırsa dayatsın Türk milleti topyekûn ayağa kalkarak terörü yenecek, terörizmin üstesinden gelecek kudret ve kuvvete sahiptir. Hevesler boşunadır, çünkü hainler başaramayacak, milli birlik ve kardeşliğimizi bozamayacaklardır" diye konuştu.

"TÜRKİYE'MİZ CANLI BOMBALARLA KUŞATILMIŞ"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı  Devlet Bahçeli,  Taksim'deki canlı bomba saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Milli beka ve güvenliğimizin ağır şantaj ve saldırı altında olduğunu belirten Bahçeli, "Terörizmin kanlı yüzü, teröristlerin namert ve aşağılık eylemleri sabır ve tahammülleri bitirme noktasına kadar getirmiştir.  Türkiye'miz canlı bombalarla kuşatılmış, hain plan ve hedeflerle nefessiz bırakılmıştır" dedi.

"TARİHİN EN DEHŞET VERİCİ GÜNLERİ"

Her gün patlayan bombaların, yürekleri kavuran şehit haberlerinin, herkesi derin bir endişeye sevk eden sivil hedeflere yönelik menfur suikastların ülkemizi istikrarsız ve belirsizliğe soktuğunu kaydeden Bahçeli, " Türkiye tarihsel rotasından sapmış; toplumsal huzur, asayiş ve iç barış ortamı kahredici ölçüde zedelenmiştir. Biraz sonra bedenine bomba saran herhangi bir katilin intihar eylemini nerede yapacağı, kaç kişinin hayatına mal olacağı meçhuldür. Bu itibarla Türk milleti tarihinin en dehşet verici günlerinden, en şiddet dolu döneminden geçmektedir. Bugün  İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığı karşısında meydana gelen canlı bomba saldırganlığı  Türkiye'nin yılgınlığa ve korkuya daha da fazla mahkum olması amacıyla düzenlenmiştir. Küresel ve bölgesel efendileri hesabına kiralık tetikçilik yapan canilerin bir yanda Doğu ve Güneydoğu'da kan dökmesi, diğer yanda belirli aralıklarla  Ankara ve  İstanbul'un kalbini hedeflemesi  Türkiye'nin Suriyelileşmesi ve Lübnanlaşması amacına dönük hunhar bir stratejinin ara duraklarıdır." diye konuştu.

"HESAPLAŞMA VAKTİ GELMİŞTİR"

Türk devletinin elinde silah taşıyan, beline bomba saran  Türkiye düşmanlarının hakkından gelecek güç ve yeterliliğe sahip olduğunu ifade eden Bahçeli, "Asırlardır Türk milletine kin ve nefret besleyen haçlı hesaplarıyla, teröristleri maşa gibi kullanan malum ve suçlu ülkelerle yüzleşme, gerekirse hesaplaşma vakti gelmiştir. Bu kapsamda dost, müttefik veya komşu olarak görülen bazı ülkelerin masum olmadığı açık ve meydandadır." açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER