'Ayrım yapmadan hizmet ediyoruz'

    AK Parti Salıpazarı İlçe Başkanlığı’nda AK Parti’liler ile buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Güçlü bir Türkiye için referandumda evet demek şarttı” dedi.

'Ayrım yapmadan hizmet ediyoruz'

Referandum sonuçları için teşekkür ziyarertlerini sürdüren Başkan Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, İl Başkanı Muharrem Göksel ve İl yöneticileri ile gittiği Salıpazarı ilçesinde partililere ve vatandaşlara seslendi.

Güçlü bir Türkiye için referandumda evet demek şarttı diyerek konuşmasına başlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “16 Nisan referandumu ‘Biz daha fazla demokrasi, daha fazla kalkınma istemiyoruz. Avrupa Birliği denen güçlerin bizim için biçtiği elbise neyse 1930, 1940’lı yıllarda nasıl yetindiysek şimdi de yetinelim’ diyen hayırcı anlayışla ‘Biz daha fazla refah istiyoruz, gelişmişlik istiyoruz. Ülkemizin geleceğinin garanti altına alınmasını istiyoruz. Daha güçlü bir Türkiye istiyoruz’ diyen bizlerin rekabetiydi. Bu rekabetten ‘Biz gelişmiş bir Türkiye istiyoruz’ diyenler galip çıktı. Galibiyete katkı verenler siz değerli vatandaşlarımız oldu. Allah sizlerden razı olsun. Biz bir bütünün parçalarıyız. Hepimiz birbirimize teşekkür etmeliyiz. Salıpazarı’nda teşkilatlarımız canla başla çalıştı. Kırsalda olsun, ilçe merkezinde olsun dolu dizgin mücadele etti. Bu referandum sadece evet diyenlerin değil ülkemiz insanlarının hatta bize oy vermeyen insanlarında geleceği için yaptığımız bir referandumdu. Sizlere şükran borcumuz var. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.

AYRIM YAPMADAN HİZMET EDİYORUZ

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir zaman ayrımcılık yapmadan hizmet ettiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “2023 için çok büyük iddialarda bulunduk. Bu iddiaların gereğini yapacağız diyen bir sorumluluğu hissettim. Eminim ki bunu da başarırız diye düşünüyorum. Geçtiğimiz 3 yıl içinde Salıpazarı’nı tanınmayacak hale getirdik. Belki merkezinde çok önemli işler yapmadık ama köylerini köy olmaktan çıkardık. Kimseyi ayırmadan bütünlük içinde yapmamız gerekenleri yapan bir siyasi hareket olduğumuzu gösterdik. Mesela Avut mahallesinden ne 7 Haziran’da ne 1 Kasım seçimlerinde ne de 16 Nisan referandumunda destek göremedik. Mahallelerine hizmet ettik diye bize daha az oy verdiler.  Ama biz burayı ihya etmek için her türlü fedakârlığı yaptık. Yarın yine seçim olsun Avut için yapmamız gerekenleri yine esirgemeyeceğiz. Çünkü biz insanı Allah’ımız için seviyoruz. Alevi, sünni, şu bu diyen bir ayrımla bakmayarak çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

SALIPAZARI’NI ÇİRKİN GÖRÜNTÜDEN KURTARALIM

Salıpazarı’nda kent estetiğini bozan görüntülere de dikkat çeken Yılmaz, “Salıpazarı içinde çok ciddi imar ve cephe kirliliği var. Sıvasız boyasız binalar var. Çatısız veya uyduruk çatılı binalar var. Son yıllarda Salıpazarı’nın kişi başına düşen geliri yükseldi. Fındıktan elde edilen gelir Türkiye’nin birçok ilçesinden daha ileri bir moda oturdu. Bu evler sıvanmayacak boyanmayacak evler değil. Düzene girmeyecek yerler değil. Belediye başkanımızın etrafında kenetlenerek ilçenizi imar kirliliği en yüksek ilçe olmaktan çıkarabilirsiniz. Çarşamba’dan Salıpazarı’na 9 dakikada geliniyor. İki ilçe arası 17 kilometre ama 25 dakikadan önce gelinemiyordu. Şimdi 9 dakika. Bunlar az şeyler değil. Daha fazlasını yapacağız ama ilçenin çehresini bir değiştirelim. Hep birlikte güzelleştirelim burayı” diyerek kent estetiği açısından gözlemlediği olumsuzlukları dile getirdi.

BUNDAN SONRA DAHA ÇOK ÇALIŞIP DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ

Önümüzdeki 10 yıl içinde ekonomik anlamda ciddi atılımlar yapılacağını belirten Yusuf Ziya Yılmaz, “Bizim şu andaki mevcut yüzde 4 seviyelerinde olan kalkınma hızımız bize yetmez. En az yüzde 6 seviyelerine çıkarak 15-20 yıl içerisinde kişi başına düşen gelirimizi 25-30 bin dolar seviyesine çıkarmamız gerekir. Biz ne dedik, ‘Yeni bir anayasa olursa, yeni bir cumhurbaşkanlığı sistemi olursa bu ülke önümüzdeki 10 sene içinde dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olur’. Öyle dedik ve insanlarımızın oyunu istedik. Bu yüzden bizim önümüzdeki 10 sene boyunca çok daha fazla çalışıp verdiğimiz sözleri tutmamız lazım. Siyasi aktörler ve AK Parti mensupları olarak çok çalışıp, çok üretip ülkemizin kalkınma sürecine katkı vererek verdiğimiz sözün gereğini yerine getirmemiz lazım.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER