Avrupa'ya Giden Mülteciler Bakın Ne Yapıyor

Sığınmacı akınının artmasıyla birlikte Avrupa'daki kiliseler, daha önce tanıklık etmedikleri bir yoğunlukla karşı karşıya

Avrupa'ya Giden Mülteciler Bakın Ne Yapıyor

Zira Müslüman ülkelerden  Avrupa'ya geçiş yapan sığınmacılar arasında Hristiyanlığa geçmek isteyenlerin sayısı giderek artıyor.

Evanjelik ve Katolik kiliseleri, Hristiyanlığa geçmek isteyenlere öncelikle Arapça ve Farsça dillerinde bilgi sunuyor ve kurs veriyor. Bununla birlikte Evanjelik kilisesi, din değiştirmek isteyenlere bir uyarı da yöneltiyor: "Kağıt üzerinde din değiştirmek, sığınmacı statüsü alma şansını artırmıyor."

''HRİSTİYANLARIN NEYE İNANDIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORLAR''

Sputnik'e konuşan  Hannover Arap-Alman Evanjelik Topluluğu papazı Mihel Yusuf, çok kısa süre önce yedi Müslümanın dinini değiştirdiğini ifade etti. Yusuf, "Sığınmacılar çok ilgi gösteriyor. Özgürlükten istifade ediyorlar ve Hristiyanların neye inandığını öğrenmek istiyorlar." dedi.

''BAZILARI DİNLERİNİ ALMANYA'DA YAŞAMAK İSTİYOR''

Hannover Evanjelik Kilisesi Konsey Başkanı Reiner Kifer ise bazı sığınmacıların doğuştan Hristiyan olduğunu ve dinlerini  Almanya'da yaşamak istediklerini söyledi. Bazı toplulukların vaftiz öncesinde hazırlık kursu önerdiğini ifade eden Kifer, Arapça ve Farsça'ya ilginin arttığını da kaydetti.

''YILDA 300 KİŞİ DİN DEĞİŞTİRİYOR''

Hannover Kilisesi  İran Din Hizmetleri papazı Gunter Oborski, sığınmacı sayısının artmasıyla birlikte Hristiyan olanların sayısının yılda 300'e yükseldiğini ifade etti. Oborski, "Sadece  Hannover'de değil, köylerde de çok sayıda din değiştiren sığınmacı var" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER