Atatürk Havalimanı'nda uçak kazası!

TC-KON tescilli özel jet Atatürk Havalimanında iniş sırasında pistten çıktı. Ulaştırma Bakanlığı, kazada can kaybının olmadığını duyurdu.

Atatürk Havalimanı'nda uçak kazası!

Atatürk Havalimanı'nda pistten çıkan özel bir jetin yanmaya başladığı, itfaiye ekiplerince yangına müdahale edildiği bildirildi.

Uçağın acil iniş yaptığı sırada pistten çıktığı ve daha sonra alev aldığı bildirildi.

Düşen uçağın, Atatürk Havalimanı 3-5 pistinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için kalkış yaptığı, havalandıktan sonra kaptan pilotun, kuleye iniş takımlarında arıza olduğunu söylediği, bunun üzerine kulenin kaptan pilota acil iniş isteyip istemediğini sorduğu, kaptan pilotun önce acil iniş istemediği, Atatürk Havalimanı'na 2 mil kala yardım çağrısı yaptığı, uçağın inmeye çalıştığı sırada da piste vurarak kaza yaptığı öğrenildi.

Kaza yapan jette 2 pilot, 1 hostes, 1 yolcu olmak üzere 4 kişinin bulunduğu belirtildi.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI: CAN KAYBI YOK

Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma Bakanlığı, kazada can kaybının olmadığını, herkesin kurtarıldığını duyurdu.

PİSTLER TRAFİĞE AÇILDI

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Atatürk Havalimanı'nda özel bir jetin pistten çıkması sonrası, an itibariyle her iki pistin de operasyona açıldığını bildirdi.

Ekşi, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Atatürk Havalimanı'nda özel bir jetin pistten çıkmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Şu an itibariyle Atatürk Havalimanı'nın her iki pisti de operasyona açılmıştır." ifadesini kullandı.

Bilal Ekşi, olası tehirler için yolcuların THY'nin internet sitesini takip etmeleri ricasında bulundu.

UÇAKTAKİLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Uçak kazasından kurtarılan yaralıların Pilotlar Muzaffer Kütük, Mehmet Mümin Turan, Hostes Duygu Doğaçay ve yolcu Mehmet Şahin oldukları öğrenildi.

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN AÇIKLAMA YAPTI

Kazayla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin şu ifadeleri kullandı:

Dört kişi var uçak içerisinde, 3'ü mürettebat, 1'i yolcu. Hepsinin durumu iyi, herhangi bir can kaybı yok, hastanede tedavileri devam ediyor. Hepsi Türk vatandaşı. İki pilot, bir hostes ve bir yolcu. Henüz hastanede, basit de olsa yaralanmış durumdalar ve tedavi altındalar. Havalimanı trafiğini çok kısa bir süre etkiledi ama hemen uçuşlar normal şekline dönüştü ve şu anda yüzde 100 uçuş sağlanıyor havaalanımızda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER