ATAKUM SAHİL ŞERİDİNDE TABELALAR HİÇE SAYILIYOR

Samsun’un Atakum ilçe sahil şeridindeki bisiklet yolunda her gün ölüm tehlikesi yaşanıyor. Trafik kurallarının hiçe sayıldığı bisiklet yolunda, aralarında zabıta ekiplerinin de bulunduğu motosikletli sürücüler ve elektrikli bisiklet sürücüleri, tehlike saçıyor

ATAKUM SAHİL ŞERİDİNDE TABELALAR HİÇE SAYILIYOR

Samsun’un Atakum ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde, tüm uyarılara rağmen trafik karmaşası yaşanıyor. Atakum sahil şeridinde, trafik kurallarının hiçe sayılıyor. ‘Motosiklet ve elektrikli bisikletlerin girmesi yasaktır’ yazılı tabelalar konulan bisiklet yolunda, uyarılara rağmen aralarında zabıta ekiplerinin de bulunduğu motosiklet ve elektrikli bisiklet sürücüleri seyrediyor. Diğer yandan otomobil sürücüleri ise ‘Araç park edilmez’ uyarılarını hiçe sayarak bulvar yolu üzerine, araçlarını park ediyor. Vatandaşlar, sahil şeridindeki karmaşaya isyan ediyor.

YETKİLİLERE SESLENDİLER
Trafik kargaşasından şikayet eden vatandaşlar, “Artık lütfen sahil şeridinde ciddi önlemler alınsın. Trafik kargaşasından, her gün yaşanan trafik kazalarından bıktık. İnsanlar burada ne yürüyüş yapabiliyor, ne de bisikletini sürebiliyor. Her an bir araç gelip çarpacak korkusuyla yaşıyoruz. Yetkililer lütfen bu duruma bir el atsın. Artık cidden bıktık” yorumunu yaptı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER