Atakum gençlerle büyüyecek

CHP Atakum Belediye Başkan adayı Av. Cemil Deveci, Radyo Gerçek'te gençlerin sorularını yanıtladı, projelerini anlattı

Atakum gençlerle büyüyecek

93,5 Radyo Gerçek'te Oğuzhan Öztanır'ın hazırlayıp sunduğu ‘Değişim Gençlerin Hamurunda Var’ isimli programa konuk olarak katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Av. Cemil Deveci, Atakum'un geleceği için hazırladıkları projeleri anlatarak, gençler tarafından kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

GENÇLER SİYASETTEN UZAK TUTULMAYA ÇALIŞILDI

“Gençler, ülke siyasetinde, yönetiminde aktif rol oynamalılar” diyen CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Av. Cemil Deveci, gençlerin siyasetten uzak tutulmaması ve gençlerin perspektifinden faydalanılması gerektiğinin altını çizdi. Deveci, "Yönetimde gençlerin sözü olmazsa, ülkede demokrasi tıkanıklık yaşar" dedi.  Deveci aynı zamanda gençlerin Kent Konseyleri aracılığıyla Atakum yönetiminde aktif olarak rol oynamasına önem vereceklerini kaydetti.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE YARI ZAMANLI İŞ

Üniversite öğrencilerine yönelik Atakum'da gerçekleştirmeyi planladıkları projelerden bahseden Deveci, öğrencilere okudukları bölümle alakalı yarı zamanlı iş imkanları sağlayacaklarını belirtti. Deveci, "Üniversite 3 ya da son sınıfta okuyan yani mesleklerinin ana konularını almış olan öğrencilere derslerinin olmadığı zamanlarda bölümleriyle ilgili deneyim kazanabilecek yarı zamanlı işlerle deneyim kazandıracağız" diye konuştu.

ATAKUM'DA SANAT VE SİVİL TOPLUM ATAĞI

“Gençlerin en büyük eksiklik çektiği konulardan biri de şüphesiz ki sanatsal faaliyetlerin yetersiz olmasıdır” diyen Deveci, sanatla iç içe olan gençlerin Atakum'da artık bu tür faaliyetlerin eksikliğini çekmeyeceğini, sivil toplum kuruluşlarıyla da omuz omuza yapılacak çalışmalarla gençlerin projelerine destek olacaklarını belirtti. Deveci projelerinden şu şekilde bahsetti: “Atakum'u kültür ve sanat şehri yapacağız. Gençlere de gerek sanat konusunda gerekse sivil toplum projeleri konusunda bizler destekleyeceğiz. Atakum'a sanat sokakları kazandıracağız.”

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER