Atakum Devlet Hastanesi’nde arsa tahsisi tamam

Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan, Samsun’un Atakum ilçesine yapılacak 250 yataklı devlet hastanesi için arsa tahsisi sorunu çözüldüğünü söyledi. Bu ay sonuna kadar ihalenin yapılması bekleniyor

Atakum Devlet Hastanesi’nde arsa tahsisi tamam

Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan döneminde yatırım programına alınan ancak arsa tahsisindeki sorunlar nedeniyle ihalesi sürekli ertelenen Atakum Devlet Hastanesi ile ilgili sorun çözüldü. Atakum Devlet Hastanesi inşaat ihalesinin önümüzdeki ay yapılması bekleniyor.

DEVLETTE YER SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan gazetemize yaptığı açıklamada, Canik olarak yeri belirlenen Samsun’a yapılacak Şehir Hastanesi’nin Atakum’da yapılacağına ilişkin söylentilerin doğru olmadığını söyledi. Atakum’a bir devlet hastanesi yapılmasının zaten yatırım bütçesinde olduğunu hatırlatan Demircan, “Bu hastane ile ilgili yatırım tahsisi konusunda sıkıntı vardı. Şimdi yer tahsisi konusu çözüldü. Önümüzdeki günlerde Atakum Devlet Hastanesi’nin ihalesi yapılacak” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ CANİK’TE YAPILACAK

Samsun’a yapılacak Şehir Hastanesi ile ilgili sürecin de planlandığı gibi devam ettiğini belirten Ahmet Demircan,  ön yeterlilik ihalesinin tamamlandığını söyledi. Demircan, Şehir Hastanesi için inşaat ihalesi başta olmak üzere diğer ihalelerin de yakın zamanda tamamlanarak hastane inşaatına Canik’teki 420 dönümlük arazide başlanacağını kaydetti. Demircan, Tekkeköy’deki devlet hastanesi ihalesinin de yapıldığını ve yakın zamanda inşaata başlanacağını bildirdi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER