‘ATAKUM'DA MARTIN SONU BAHAR OLDU’

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerini 54 bin 76 oy alarak resmi olmayan sonuçlara göre kazanan CHP'li Cemil Deveci, AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın seçim sonuçlarına yapacağını duyurduğu itiraz ile ilgili açıklama yaptı

‘ATAKUM'DA MARTIN SONU BAHAR OLDU’

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart seçim yarışında ipi göğüsleyen taraf olan Millet İttifakı’nın adayı Cemil Deveci, AK Parti'nin Atakum seçim sonuçlarına itiraz edecek olması ile ilgili, "İtiraz edeceklerse etsinler, Atakum'da martın sonu bahar oldu" dedi.

BİN 166 OY FARK

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerine Millet İttifakı’nın CHP adayı olarak giren Cemil Deveci, resmi olmayan sonuçlara göre yapılan seçimlerde Cumhur İttifakı Atakum adayı Zihni Şahin'e bin 166 oy fark attı. Atakum ilçesinde seçimi resmi olmayan sonuçlara göre kazanan taraf olan CHP'li Cemil Deveci, AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın Atakum seçim sonuçlarına itiraz edeceğini duyurması üzerine Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, "Atakum'da martın sonu bahar oldu. İtiraz edeceklerse etsinler. Bütün sandıkları inceledik sonucu değiştirecek hiç bir sorun yok. Atakum seçimlerinde kullanılan boş oylar var. Yani seçmen Atakum ilçesinde ne bana ne de Zihni Şahin'e oy vermemiş. Ama Büyükşehir için oy kullanmış. Bu boş oylar bir merkezden yönetilen oylar" dedi.

MECLİS ÜYELİKLERİNE İTİRAZ

Atakum'da CHP olarak seçim sonuçları ile ilgili kendilerinin de meclis üyelikleri için verilen oylara itiraz edeceklerini belirten Cemil Deveci, bu konuda ise şu bilgiyi verdi: "Atakum'da meclis üyelikleri için verilen oylarda hatalı sayım ve yanlış hesap var. Biz buna itiraz edeceğiz. Bizdeki ıslak imzalı sonuçlar ile seçim kurulundaki ıslak imzalar birbirini tutmuyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER