Atakum'da herkesin oyuna talibim

CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Av. Cemil Deveci, hiçbir siyasi parti ayırt etmeden Atakum’daki herkesin oyuna talip olduğunu söyledi. Deveci, “Kimseye hangi partiye oy verdiğini sormayacağız. Herkesin birbirine halini hatırını sorabileceği bir kent oluşturacağız” dedi

Atakum'da herkesin oyuna talibim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Av. Cemil Deveci, Radyo Gerçek’te Nusret Sağlam’ın hazırlayıp sunduğu ‘Nusret Sağlam ile Umuda Yolculuk’ programının bu haftaki konuğu oldu. 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin Sağlam’ın sorularını yanıtlayan Deveci, Atakum’da hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı ve merak edilen soru işaretlerinin yanıtlarını verdi.

‘ÖNEMLİ OLAN ATAKUM HALKI’

Atakum’daki tüm seçmen kitlesinden oy alacaklarını söyleyen Cemil Deveci, “Yalnızca CHP’nin değil, tüm partilerin seçmeninin oyuna talibiz. Bunun için ciddi bir çabamız olacak. Samsun’da uzunca süredir avukatlık yapıyorum, beni bilenler bilir, söylemlerim parti kalıbının dışındadır. Seçmene bu seçimde, bir önceki veya daha önceki seçimde hangi partiye oy verdiğini sormayacağız. Herkesin birbirine halini hatırını sorabileceği bir kent oluşturacağız. O yüzden her kesimin elini sıkacağız, herkesin oyunu isteyeceğiz. Önemli olan siyasi partiler değil, Atakum halkıdır. Siyasi kalıplarımızı kırmamız gerekiyor. Son dönemde siyaset çok sert bir dille yapılıyor. Siyaset, birbirini kırarak ve hakaret ederek yapılıyor. Bunu yapmayacağız. ‘Sen yalan söylüyorsun’ demek yerine ‘Sen doğruyu söylemiyorsun’ diyeceğiz. Kimseyi kırmayacağız. Herkese saygıyla yaklaşacağız. Saygıyla eleştirip, saygılı siyaset yapacağız” diye konuştu.

ATAKUM’DA HEDEF YÜZDE 54

“CHP’nin Atakum’da yüzde 34, İYİ Parti’nin yüzde 15 civarında oyu var. Bizim hedeflediğimiz rakam yüzde 54. Bunun için, tüm Atakum’a kendimizi kabul ettirmemiz ve en olumlu şekilde ifade etmemiz gerekiyor. Bunu inşallah başaracağız” diyen Deveci, “Atakum’da ciddi otopark, ulaşım, kaldırım, yeşil alan sorunu var. Şehir planlarının verdiği olanaklar neyse onu yapacağız. Bunun yanı sıra değişik yaşam alanları oluşturacağız. Yapay göletler oluşturacağız. Dünyanın en büyük ülkeleri nasıl yapıyorsa bunu biz de yapacağız. TOKİ’den vazgeçeceğiz, kendi kaynaklarımızla, kooperatiflerimizi kuracağız. Farklı yaşam alanları oluşturacağız. İlçemizde müthiş bir komşuluk ilişkileri kuracağız. Revizyon imar planı 600-650 bin kişilik bir plan. Bu plan çerçevesinde Atakum’da insanları organik tarıma teşvik edeceğiz. OMÜ’yle de burada işbirliği yaparak bir tarım ürünü haritası ortaya çıkartacağız. Kooperatifimizin üyesi belediye, köylülerimiz, Ziraat Odası olacak. Kooperatifimizi destekleyecek 5-6 metrekarelik büfe tarzı alanlar açarak, kadın kardeşlerimizin ürettikleri ürünleri buralarda satışa sunacağız” ifadelerini kullandı.

‘OTOPARK SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ’

Otopark sorunlarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Cemil Deveci, “Cağaloğlu ve Adnan Menderes Bulvarı’nda 130 bin insan yaşıyor. Burada bin metre çapında otoparklar oluşturacağız. Atakum’da 5 yılda otopark planlamasını gerçekleştireceğiz. Bu sorunu ortadan kaldıracağız. Otopark olmadan yaşanabilir bir kent olamaz. Bu sorun ortadan kalkmadan, dezavantajlı grupların toplum içerisinde huzurlu yaşaması mümkün olmaz. Bu olmadan huzur olmaz. Bunu başaracağız” dedi.

‘PROJELER İÇİN MAHALLE MECLİSLERİ KURACAĞIZ'

Hayata geçirmeyi planladığı projeler konusunda nasıl bir yol izleyeceğini anlatan Cemil Deveci, “Her mahallede meclisler oluşturacağız. Bunu gerçekleştireceğiz. Büyük bir yatırım yaptığımızda, uzmanlarla, planlayıcılar ve uygulayıcılarla bir araya gelip konuşacağız. Projeler oluşturacağız ancak kentimizden vazgeçmeyeceğiz. Bunun için her, ‘benim fikrim var’ diyeni bu meclisimizin içerisine katacağız” diye konuştu.

‘HERKESİN KAPISINI ÇALIP, MİSAFİRİ OLACAĞIM’

“2 aylık süre içerisinde hayallerimi ve projelerimi halka iyi anlatmam gerekiyor” diyen Cemil Deveci, şöyle devam etti: “Bu kenti 3 dönem yönetmiş bir başarı hikayesi olan bir partimiz var. Ben bu partinin yetiştirdiği en deneyimli insanlardan birisiyim. ‘Herkes beni biliyor, tanıyor ve güveniyor’ demeyeceğim. Bizzat kendim, herkesin kapısını çalacağım. Herkesin misafiri olacağım. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizi en güzel yerlere getireceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER