Asr-ı Saadet Gençliği konferansı

Havza Belediyesi tarafından "Asr-ı Saadet Gençliği" konferansı düzenlendi.

Asr-ı Saadet Gençliği konferansı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansın açılışında, belediye olarak kültürel etkinliklere devam edeceklerini söyledi.

İnsanların manevi dünyasına bir damla da olsa renk katmayı amaçladıklarını dile getiren Özdemir, "Ruhumuzu biraz daha dinginleştirmesi maksadıyla değerli hocamız Ömer Döngeloğlu'nu davet ettik. Bizleri bir kez daha büyük ve önemli düşüncelere daldıracağına, gönül rumuza dokunacağına inanıyorum." dedi.

Daha sonra sahne alan Dursun Ali Erzcanlı, okuduğu şiirlerle programa renk kattı.

Ardından konuşan ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Hz. Muhammed ile sahabelerden hatıralar paylaşarak, "O, bir güzel insandı. Acıyı, çileyi, yokluğu görmüş. Efendimiz yürüyen Kur'an'dı. O, ahlaklı, emin, güvenilir, adil bir peygamberdi. Bugün uyuşturucu, israf, boşanmalar başını almış gidiyor. Erkeğin kadında, kadının da erkekte hakkı vardır. Birbirimize saygı duymamız gerekiyor. O tek başına bir dünyayı değiştirdi." dedi.

Programın ardından Özdemir, Erzcanlı ile Döngeloğlu'na çiçek verdi ve kılıç hediye etti.

Programa Kaymakam Metin Yılmaz, Havza Müftüsü Mehmet Nurlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ile davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER