Askerlerimizden mesaj

Omuz omuza vatani görevlerini yapan Türkiye’nin dört bir yanından gelen askerler, hem ailelerine hem de ülkeye mesaj gönderdi.

Askerlerimizden mesaj

 Şırnak ile Siirt’in Eruh ilçeleri arasındaki Gabar Dağı’nda bulunan Seslice Kışlası’nda, geçiş güzergahını tuttukları teröristlere göz açtırmayarak, gece gündüz elleri tetikte bekleyen Gabar Kartalları, Türkiye’nin yeni yılını komando andıyla kutladı.

Taburun, Gabar Kartalları olarak da adlandırılan askerleri, geçiş güzergahını tuttukları teröristlere göz açtırmıyor. Yarbay Emin Bahadır’ın emir ve komutasında, keşif, gözetleme ve dinleme faaliyetlerini, teknolojiyi de kullanarak, gece gündüz aralıksız sürdüren Gabar Kartalları, her an teyakkuzda bulunuyor.

EĞLENİYORLAR

Disiplini elden bırakmadan, zaman zaman çeşitli faaliyetlerin yapıldığı taburda, özel günler için de programlar düzenleniyor. Programlarda bir araya gelen askerler, saz çalıp, türküler söyleyerek eğleniyor.

ASKERLER OMUZ OMUZA

Türkiye Seslice’de omuz omuza Seslice’de omuz omuza vatani görevlerini yapan Trabzonlu Emre, Sinoplu Samet, Diyarbakırlı Onur, Nevşehirli Muhammed ve Samsunlu Deniz gibi Türkiye’nin dört bir yanından gelen askerler de, bir taraftan mevzilerinde nöbet tutarken, hem ailelerine hem de Türkiye’ye yeni yıl mesajı gönderdi.

YENİ YIL MESAJI

 Trabzonlu Emre Kurt, devletin kendilerine sağladığı imkan ve şartlarla görevlerini icra ettiklerini belirterek, “Bu kutsal görevde canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise şifalar diliyorum. Ailemin ve tüm ülkemin yeni yılını kutluyorum” diye konuştu.

İLK DEFA AYRI KALDIK

Diyarbakırlı Muhammed Onur Batiyan, aile büyüklerinin ellerinden öptüğünü belirterek, hepsinin yeni yılını kutladığını kaydetti. Nevşehirli Muhammed Eken, ilk defa yeni yıla ailesinden ayrı girdiğini anlatarak, hepsini çok özlediğini ve yeni yıllarını kutladığını dile getirdi. 

ELLERİNDEN ÖPERİM

Samsunlu Deniz Aslaner ise "Tüm ailemin ellerinden öperim. Herkesin yeni yılını kutlarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER