ARAÇ ALACAKLARA MÜJDE!

Kamu bankaları, yaptıkları anlaşmayla yerli üretim otomobillere yönelik kredi faiz oranını yüzde 0.49 ile yüzde 0.69 arasına çekti. Samsun Kamer Otomotiv Halka İlişkiler Müdürü Oğuz Kolbaşı, taşıt sahibi olmak isteyenlerin anlaşma sayesinde yerli üretime yöneleceğini söyledi

ARAÇ ALACAKLARA MÜJDE!

Kamu bankaları aldıkları ortak kararla ‘Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri’ hazırlandı. Türkiye'de üretim yapan otomotiv markalarını desteklemek amacıyla yapılan işbirliğiyle, yerli üretim otomobillere yönelik kredi faiz oranını yüzde 0.49 ile yüzde 0.69 arasına çekildi. 

GEÇERLİLİK TARİHİ 1 EKİM-31 ARALIK
Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtların alımında uygulanan kredi faizleri düşürülmesi, taşıt sahibi olmak isteyen müşterilere uygun koşullar ile finansman sağlanması ve kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesi hedefleniyor. Anlaşmalı otomotiv firmaları binek araçlarda Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais olurken, ticari araçlarda Fiat, Ford, Isuzu, Karsan ve Temsa şeklinde açıklandı. Kampanya, 1 Ekim-31 Aralık döneminde geçerli olacak.

‘FİRMALAR ÇALIŞMA İÇERİSİNE GİRECEK’

Gelişme üzerine açıklamalarda bulunan Samsun Kamer Otomotiv Halka İlişkiler Müdürü Oğuz Kolbaşı, “Yaşanan gelişme olumludur ancak anlaşmanın detayları ile ilgili şu anda bir belirsizlik hakimdir. Programlarına koydukları aylık hedefleri doğrultusunda çalışmalarını yürüten firmalar, detaylar netleştiğinde hali hazırda farklı bir çalışma içerisine girecektir. Yani, markalar planlamalarını ona göre yapacaklardır” diye konuştu.

‘İNSANLAR YERLİ ÜRETİME YÖNELECEK’

Duyurulan anlaşmanın ülkenin otomotiv sektöründe hareketlenme sağlayacağını ifade eden Oğuz Kolbaşı, “Türkiye’de üretim yapan firmaların desteklenmesi son derece önemlidir. Anlaşma sadece, Türkiye’de üretim yapan yerli markaların ürettikleri belli modeller üzerinde geçerli olacaktır. Bu anlaşma otomotiv pazarında da bir bölünmeye neden olacaktır, yani taşıt sahibi olmak isteyen insanlar yerli üretime yönelecektir. Anlaşma, ülkenin otomotiv sektörüne hareketlenme getirecektir” şeklinde konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER