AP'den PKK çıkışı

İstanbul'da dün gece düzenlenen terör saldırısına dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. Avrupa Parlamentosu' nun Polonyalı üyesi Tomas Zdechovsky de saldırıya dair tepkisini Twitter üzerinden "PKK'yı AP'de yasaklayın" diyerek duyurdu.

AP'den PKK çıkışı

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt,  İstanbul'daki terör saldırısını "şiddetle" kınadığını bildirdi.

Agramunt, yaptığı yazılı açıklamada, "İstanbul'da Beşiktaş'ın futbol  stadı yakınlarında gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınıyorum.  Saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ve Türk halkının yanındayız."  ifadelerini kullandı.

Teröre karşı uluslararası iş birliğinin güçlendirilmesi çağrısında  bulunan Agramunt, şunları kaydetti:

"İstanbul'daki saldırı sadece terörist güçlerle mücadeledeki  kararlığımızı güçlendirmiştir. Terörle mücadelede Türkiye'nin yanındayız. Ancak  birlikte olursak teröristlerin hayatımızın her noktasına yaymayı hedeflediği  korkunun üstesinden gelebiliriz."

"PKK'YI AP'DE YASAKLAYIN"

Avrupa Parlamentosunun (AP) Polonyalı üyesi Tomas Zdechovsky de  saldırıya dair tepkisini Twitter üzerinden paylaştı. Zdechovsky, mesajında,  "İstanbul'da 29 ölü. Teröristlere artık tolerans gösterilmemeli. #PKK #DEAŞ'ı  durdurun ve AP'de yasaklayın." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da sosyal medyadaki Twitter hesabı  üzerinden AP'nin Polonyalı üyesi Tomas Zdechovsky'ye verdiği cevapta,  "Teşekkürler Tomas, bu tam da AB kurumlarından ve üye ülkelerinden görmek  istediğimiz tutum." dedi.

FRANSA

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault da İstanbul'daki terör  saldırısına ilişkin kınama mesajı yayımladı. Ayrault mesajında, İstanbul'daki  saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, "Dün akşam Türkiye yeniden terörizmle  sarsıldı. Fransa, terör belası karşısında Türkiye'nin yanındadır." ifadelerine  yer verdi.

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği de resmi Twitter hesabından yaptığı  paylaşımda, İstanbul'daki terör saldırısı sonrasında Büyükelçilik bayraklarının  yarıya indirildiğini belirtti.

GÜRCİSTAN

Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili de İstanbul'da meydana  gelen terör saldırısını şiddetle kınayarak, teröre karşı mücadeleyi  sürdürdüklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Margvelaşvili, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta  yaptığı açıklamada, "İstanbul'da meydana gelen iki patlamadan dolayı derin üzüntü  duyuyorum. Gürcistan, terörün bu acımasız yüzünü şiddetle kınıyor ve teröre karşı mücadeleyi sürdürüyor. Saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ile dayanışma  içindeyiz ve yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Gürcistan Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanan  yazılı açıklamada da İstanbul'daki terör saldırısına sert tepki verildi.

Açıklamada, 10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul'da meydana gelen, çok  sayıda insanın ölümüne ve yaralanmasına yol açan terör saldırısından dolayı derin  üzüntü duyulduğu bildirildi. Açıklamada, "Gürcistan Dışişleri Bakanlığı terörün  her türlüsünü kınıyor ve bu saldırı sonucunda hayatını kaybedenlerin aileleri ile  Türkiye Cumhuriyeti hükümetine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyor."  ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER