Anonymous 33 Devlet Hastanesinin Bilgilerini Sildi

Edirne'nin de aralarında bulunduğu 33 devlet hastanesi ünlü hacker grubu Anonymous tarafından hacklendi. İşlemlerin tamamen durduğu hastanelerde kayıtlar elle yapıldı.

Anonymous 33 Devlet Hastanesinin Bilgilerini Sildi

Sağlık Bakanlığı'na bağlı  Edirne'nin de aralarında bulunduğu 33 devlet hastanesine sabah saatlerinde internet korsanları tarafından siber saldırı düzenlendi. Anonymous hacker grubunun üstlendiği siber saldırılarda hastanelerin veri tabanında yer alan bilgiler, kopyalandıktan sonra silindi.

"HASTANEDE YAPILAN İŞLEMLERİN TAMAMI DURDU"

Bu sabah saat 09.30 sıralarında başlayan siber saldırılarda  Sağlık Bakanlığı'na bağlı Devlet Hastaneleri'nin sistemlerine giren Anonymous hacker grubu, bilgisayarların veri tabanında bulunan bilgileri kopyaladıktan sonra sistemden sildi.  Edirne Sultan 1'nci Murat Devlet Hastanesi'nin de aralarında bulunduğu 33 hastanenin siber saldırılardan etkilendiği belirtildi. Hastanelerde bu sistem üzerinden yapılan işlemler tamamen durdu. Siber saldırının fark edilmesi üzerine sisteme daha önce yedeklenen veriler yüklenmeye çalışıldı, ancak hacker grubunun eski verileri geri yüklemeyi de engellediği bildirildi.

KAYITLAR ELLE YAPILDI

Devlet Hastanelerinin siber saldırılar karşısında hastaları mağdur etmemek için elle kayıt aldıkları belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER