Ankara'daki Saldırı Türkiye'nin Önde Gelen Üniversitelerini de Sarstı

Ankara'daki saldırı Türkiye'nin önde gelen üniversitelerini de derinden etkiledi. Saldırıda yaşamını yitirenler arasında ODTÜ, Gazi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencileri de var.

Ankara'daki Saldırı Türkiye'nin Önde Gelen Üniversitelerini de Sarstı

Ankara Güvepark'taki terör saldırısında yaşamını yitirenler arasında ODTÜ, Gazi ve  Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin de bulunduğu bildirildi.

ODTÜ'DEN AÇIKLAMA: YASTAYIZ, LANETLİYORUZ

ODTÜ'nün internet sitesinde yer alan "Yastayız, lanetliyoruz" başlığıyla yer alan yazıda, "Üniversitemiz bu insanlık dışı saldırıda iki evladını kaybetti. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi  Berkay Baş ile Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Hazırlık öğrencisi Ozancan  Akkuş yaşamlarını yitirdi. Acımız büyük. Yaşamını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralanan vatandaşlarımıza şifalar diliyoruz. Terörü lanetliyor ve her türlü şiddete son verilmesi için çağrımızı tekrarlıyoruz" ifadesine yer verildi.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ'NDEN 3 ÖĞRENCİ

Gazi Üniversitesinin internet sitesinden de üniversitenin Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Nusrettin Can Çalkınsın, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı 4. sınıf öğrencisi Feyza  Acısu ve Gazi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Bölümü Kimya Eğitimi Anabilim Dalı son sınıf öğrencisi Sümeyra Çakmak'ın terör saldırısında yaşamlarını yitirdiği bilgisi paylaşıldı.
Feyza  Acısu, bugün Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanırken, Çalkınsın'ın cenazesinin yarın Hacı Bayram Camisi'nde kılınacak öğle namazına müteakip Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacağı kaydedildi.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ DE YIKILDI

Hacettepe Üniversitesinin internet sitesinde ise  Edebiyat Fakültesi  ArkeolojiBölümü 2. sınıf öğrencisi  Mehmet Alan'ın terör saldırısında yaşamını yitirdiği belirtilerek, Alan'ın cenazesinin yarın  İstanbul Fatih Camisi'nden öğlen namazının ardından defnedileceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER