Ankara Saldırısında Flaş Gelişme!

Saldırıyla ilgili gözaltına alınan 9 zanlıdan 6'sı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ankara Saldırısında Flaş Gelişme!

Ankara'daki terör saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra adliyeye getirilen 9 şüpheliden 6'sı tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

9 ŞÜPHLİ CUMHURİYET SAVCILARINA İFADE VERDİ

Kızılay'da 13 Mart Pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin soruşturma çerçevesinde yakalanan ve bu sabah adliyeye getirilen 9 şüpheli, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarına ifade verdi.

6 KİŞİ TUTUKLAMA TALEBİYLE SUL CEZA HAKİMLİĞİNE SEVK EDİLDİ

Savcılar, ifade işlemlerinin ardından şüphelilerden M.V.D, İ.H.D, H.B, B.E, V.C. ve U.A'yı "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, 35 kişiyi öldürme ve 412 kişiyi öldürmeye teşebbüs" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

3 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Şüpheliler S.D. M.K. ve H.Y'yi ise savcılıkça serbest bırakıld. Ancak "örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek ve yardım etmek" suçunu işledikleri yönünde deliller bulunduğu gerekçesiyle bu şüpheliler hakkında, sulh ceza hakimliğinden, "belirlenen yerlere başvurmak" ve "yurt dışına çıkış yasağı" şeklinde adli kontrol uygulanması talep edildi.

Savcıların talep yazısında, saldırı sonucu ölen 37 kişiden 2'sinin canlı bomba olduğu ifade edilerek, şüphelilerin, 35 kişinin ölümüyle suçlandıkları kaydedildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER