AMACI NE?

Seçimi 210 bin 562 oy farkla kaybeden Bağımsız Aday Erhan Usta, sonuçlara yaptığı itirazlarla Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir’in 10 gündür göreve gelmesini engelledi. Usta’ya tepki gösteren Samsunlular, “Samsun’un çocuğuyum diyen kişi, Samsun’a hizmet edilmesini engelledi” dediler

AMACI NE?

31 Mart yerel seçimlerinin galibi Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, mazbatasını 10 günün ardından bugün resmen alıyor. Seçimlerin ardından İlçe ve sonrasında İl Seçim Kurulu’na yaptığı itiraza ‘red’ yanıtı alan Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, şimdi de Yüksek Seçim Kurulu’na başvurarak seçimin galibi Mustafa Demir’in seçim zaferini bir türlü kabullenemiyor. Demir’in göreve gelmesini geciktiren Usta’ya Samsun halkı adeta ateş püskürüyor.

‘SEÇİMİ KAYBETTİN KABUL ET’

Erhan Usta, Samsunlulardan, “Seçim bitmiş, üzerinden 10 gün geçmiş. Sonuçlar ortada, vatandaş kararını vermiş, ne diye sürekli her yere itiraz ediyorsun. Artık yeter. Bu, siyasi nezaketten yoksunluktur. Seçim sonucunun hazmedememektir. Kime hizmet ediyorsun belli değil. Kimin adamısın belli değil. Bu kadar da olmaz. Seçimden önce, ‘Samsun’un çocuğuyum’ diyerek Samsunluluk vurgusu yapıyordun, şimdi kalkmış Samsun’a hizmet edilmesini engelliyorsun. Kimsenin buna hakkı yok. Güzel Samsunumuza 10 günde yapılacak hizmetlerin önünü kapattın. Bu neyin inadıdır. Yeter artık, seçimi kaybettin kabul et” şeklinde tepki alıyor.

TEKİN’İN BİLE GERİSİNDE KALMIŞTI

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 379.036 seçmenin oyunu alarak, 47,37 oranıyla seçimini kazanmıştı. Erhan Usta ise 168.474 oyla alarak 21,05 oranı ile Millet İttifakı’nın İYİ Parti adayı Hayati Tekin’in de gerisinde kalmıştı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER