Almanya Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı

Almanya Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Almanya Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı

Almanya’da pasaportunu çaldıran TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’nın, havalimanında alıkonulmasının ardından Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann bugün Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak Türkiye’nin tepkisi dile getirildi.

 

Almanya'da pasaportunu çaldıran TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, Türkiye’ye dönmek için geçici pasaport çıkartmıştı. Ancak Alman polisi, geçici pasaportunda sorun olduğu belirterek, Bahçekapılı ve beraberindekileri havalimanındaki polis karakolunda alıkoymuştu.

CUMHURBAŞKANI SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'da pasaportunu çaldıran, geçici pasaport çıkartan ancak uzun süre polis tarafından bekletilen TBMM Başkan Yardımcısı Ayşenur Bahçekapılı'nın uğradığı muameleye büyük tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ya sen teröristi alıyorsun ülkende misafir ediyorsun. Ama bu ülkenin TBMM başkan yardımcısını ve heyetini orada kapıda saatlerce bekletiyorsun. Şimdi bunlara aynısını yapmak gerekmez mi? Ondan sonra Erdoğan oluyor diktatör. Ya sen benim TBMM Başkan Yardımcıma bu tür bir yanlışı yaparsan benim buna aynısıyla mukabele etmem lazım. Bir kere bütün bu personele gereğini yapmadığın sürece Türkiye de buna misliyle mukabele etmek zorundadır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER