ALLAH KORUDU

Samsun'da önceki gün akşam Toptepe İlkokulu’nun önündeki çocuk parkının istinat duvarı çöktü. Olayın hem geç saatlerde hem de hafta sonu olması olası facianın da önüne geçti

ALLAH KORUDU

Olay, önceki gün akşam saatlerinde Canik İlçesi Toptepe Mahallesi'nde meydana geldi. Toptepe İlkokulu'nun alt tarafında bulunan çocuk parkının yanındaki Bayırlı sokağa cephe istinat duvarının yaklaşık 15 metrelik bölümünde çökme meydana geldi. 5 metre yükseklikteki duvarın yığılan taşları sokağı kapladı. İhbar üzerine olay yerine polis ve zabıta ekibi sevk edildi. Bölge güvenlik şeridi ile çevrilerek, yol trafiğe kapatıldı. Olayın akşam yaşanması olası herhangi bir faciayı önledi.

MÜTEAHHİT KONUŞTU

Müteahhit, sabahın erken saatlerinden itibaren okulun duvarının onarımına başladı. Duvarı 10 yıl önce yapan yüklenici firma müteahhidi Rüstem Turhan, olayın okul tuvaletinin çukurundan çıkan su yüzünden meydana geldiğini söyledi. Turhan yaptığı açıklamada, "Duvarın hemen arkasında okulun bahçesinin altında okulun tuvalet çukuru var. Çukur suyla dolarak sızıntı yaptı. Sızan sular da duvarı patlattı. 10 metre bir yer patladı. Malzemeden kaynaklanan bir sıkıntı yok. Sudan kaynaklı. Duvarların arkasına ne kadar malzeme koyarsanız koyun, eğer su alıyorsa orayı patlatır. Burada metrelerce duvar var. Fakat sadece tuvalet çukurunun olduğu yer böyle oldu. Toprağın suya doyması duvarı patlattı. Malzemeden çalma veya duvarın iyi yapılmamasından kaynaklanmıyor. Tuvalet çukurundan kaynaklı bir durum. Tabii çökme anında burada kimsenin olmaması sevindirici" dedi.

ÇOK KORKTTUK

Çöken duvarın hemen karşısındaki binada oturan Bahaddin Şahin, "Burası çökerken ben bina çöktü sandım. Dışarı bakınca okulun bahçe duvarının çöktüğünü gördük. Çok korktuk. Burası çocukların oynadığı park. Okul öğrencileri ve komşu çocukları da burada oynuyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER