ALGI OPERASYONU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir'in değişeceği yönündeki haberlerin bir algı operasyonu olduğunu açıkladı

ALGI OPERASYONU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Mustafa Demir'in değişeceği yönünde gündeme getirilen haberlere ateş püskürdü. Sözcü Gazetesi'nin gündeme getirdiği iddiaya tepki gösteren Çiğdem Karaaslan, Samsun'da adaylarının Mustafa Demir olduğunun altını çizerken, kendisinin aday gösterileceği yönündeki spekülatif haberlerinde gerçeği yansıtmadığına dikkati çekti.

HABERLER ASILSIZ

Çiğdem Karaaslan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız belirlenmiş̧ ve ilan edilmiş̧ olmasına rağmen AK Parti’mizin yeni bir aday arayışında olduğu ve ismimin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için yapıldığı söylenen bir ankette geçtiği yönünde çeşitli basın-yayın organlarında yer alan haberler hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Samsun’un da aralarında olduğu iki ilimizde belediye başkan adayının değişmesinin gündemde olduğu iddiasına dayandırılan ve Genel Merkez’imiz tarafından telefon yoluyla, ismimin de geçtiği bir anket çalışmasının yapıldığı yönündeki haberler asılsız ve maksatlı olup, adayımızın ve partimizin yıpratılmasını amaçlayan bir algı operasyonundan daha öteye geçememektedir.

ORTADA ANKET YOK

Herkesin bilmesini isterim ki, Sn. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılan 24’ü Büyükşehir, 50’si İl Belediyesi olmak üzere toplamda 74 belediye başkan adayımızın belirlenmesi süreci seçim gündeminin çok öncesinde başlayan kamuoyu anketleri, illerimizde gerçekleştirdiğimiz temayül yoklamalarımız ve tüm başkanlıklarımızın uzmanlık alanları çerçevesinde ortaya koyduğu analizlerle beslenen uzun soluklu ve titiz bir çalışmanın ürünüdür. AK Parti olarak aday belirlemeye dönük çalışmalarımızı, iddia edildiğinin aksine adaylarımız henüz belirlenmeden önce farklı yöntemler kullanmak suretiyle tamamladık. Bu nedenle, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı üzerinde Genel Merkez’imiz tarafından son günlerde bir anket çalışması yapıldığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu anketi AK Parti Genel Merkez’imizin adını kullanarak yapanların olduğu tespit edildiği takdirde gereğinin yapılması için en kısa sürede hukuki yollara başvurulacaktır.

ADAYIMIZ MUSTAFA DEMİR

AK Parti olarak, algı operasyonlarına asla itibar etmiyoruz, milletimiz de bu tür gerçeği yansıtmayan haberlere itibar etmeyecektir. Adaylarımızın belirlendiği tüm şehirlerimizde olduğu gibi Samsun’umuzda da adayımız ve teşkilatlarımızla birlikte sahada çalışmalarımıza hızla başladık. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız olarak ismi açıklanan Mustafa Demir’in isminin yeniden değerlendirildiği iddiası tamamen gerçekten uzaktır. AK Parti’mizin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn. Mustafa Demir’dir. Bizler şu anda tam anlamıyla 31 Mart’ta gerçekleştireceğimiz yerel seçimlere ve 15'inci seçim zaferimize odaklanmış durumdayız. Teşkilatlarımızın her bir mensubu da bu gayret ve motivasyonla sahada çalışmalarını sürdürmektedir. Genel Merkez’imiz tarafından Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak belirlenen, tecrübesiyle Samsun’umuza çok şey katacağına gönülden inandığımız Sn. Mustafa Demir’in yanında olduğumuzu ve şehrimizi her alanda daha da ileriye taşıyacak hedeflerimize odaklandığımızı bir kez daha en net şekilde ifade ediyor, adaylarımız ve partimizi yıpratmaya yönelik kötü niyetli gayretlere asla müsaade etmeyeceğimizi kamuoyunun bilmesini istiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER