Aleyna Tilki konserinde ses bombası patladı

Diyarbakır Kayapınar ilçesindeki bir restoranda sahne alan Aleyna Tilki şarkı söylerken boru ses bombası patladı, 6 kişi yaralandı.

Aleyna Tilki konserinde ses bombası patladı
Aleyna Tilki konserinde patlama meydana geldi. Bir restoranda sahne alan sanatçı şarkı söylerken boru tipi bomba atıldı.Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi’ndeki bir restoranda sahneye çıkan Aleyna Tilki, geniş bir kalabalığa şarkı söylerken patlama oldu. İlk başta yüksek müzik sesi nedeniyle ne olduğu anlaşılamazken bir anda bağırtılar koptu.  Konseri izleyenler sağa sola kaçışırken, restoran boşaltıldı izdiham yaşandı. Patlama sonrasında 6 kişi hafif şekilde yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yapılan incelemede saldırıyı 12-13 yaşlarında çocukların gerçekleştirdiği ve iki adet boru tipi patlayıcı attıkları öğrenildi.

BORU TİPİ SES BOMBASI ATILDI

Yapılan incelemede, konser sırasında ses bombasına benzer peş peşe 2 küçük patlama olduğu, bunun üzerine içerde bulunanların panik içerisinde dışarı kaçtığı, izdiham nedeniyle 6 kişinin yaralandığını belirtildi. 

ALEYNA TİLKİ'DEN AÇIKLAMA

Saldırı sırasında patlama nedeniyle işletmenin camları kırıldığı, patlama nedeniyle Aleyna Tilki veya başka vatandaşların yaralanmadığı bildirildi. Genç şarkıcı saldırıdan bir süre sonra Twitter'dan "Biz iyiyiz arkadaşlar" mesajını paylaştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER