Akşener, Erdoğan'ı hedef aldı

19 Mayıs 1919'un 100'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında geldiği Samsun'da önce partisinin Genel İdare Kurulu'nu topladı ardından il başkanlığında düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle tüm siyasi parti liderlerinin katıldığı resmi törenlerde yer almayan Akşener, sert açıklamalarda bulundu. Akşener, "Eğer biz olmasaydık Samsun'da bugün, yalap şalap da olsa bir devlet töreni yapılmayacaktı" dedi

Akşener, Erdoğan'ı hedef aldı

Samsun'da yapılan Genel İdare Kurulu toplantısı sonrasında partisinin il başkanlığınca 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'ye geçen İlkadım Belediyesi'nin Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeğine katılan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. Erdoğan'ın bugün Samsun'da yapılan toplantılar Cumhurbaşkanı olarak değil AK Parti Genel Başkanı gibi katıldığını savunan Akşener, "Keşke Erdoğan bugün Samsun'da Cumhurbaşkanı olarak konuşsaydı. Aksine AK Parti Genel Başkanı olarak konuştu. Daha bugünkü konuşmasında bile hala birileri diyor, birilerinden bahsediyor.  Kırk yıllık yani olmuyor kani. Keşke Cumhurbaşkanı olarak konuşabilseydi" diye konuştu.

‘BİZ OLMASAYDIK YAPILMAYACAKTI’

Konuşmasında İYİ Parti'nin çok zor şartlar altında kurulduğu teşkilatlanması sırasında ilçe başkanlarının ve delegelerin tehditlere maruz kaldığın, kiralamak için bile salon verilmediğini, yaptıkları toplantılarda elektriklerin kesildiğini hatırlatan Akşener, "Bütün bu engellemeler sizleri yıldırmadı ve bizler bu partiyi kurduk, ben de sizlerle beraber yürüdüm. Eğer bu parti kurulmasaydı, eğer bizler olmasaydık bugün yalap şalap da olsa Samsun'da bir devlet töreni yapılmayacaktı. AK Parti Genel Başkanı Samsun'da olmayacaktı. Eğer biz olmasaydık Atatürk demedi ama Gazi Mustafa Kemal de demeyecekti. Biz Türkiye'de evladına Peygamberimizin ismini veren bir anneye yapılan bütün saygısızlıkların yüzüne bir ayna tuttuk. Bu ülkede Selanikli yetim Mustafa'nın anasına genelevde çalışıyor bile denildi. Kim çıktı da o dili koparırım dedi? Bu çapsızlık, bu terbiyesizlik, gençlerin ve bu ülkenin Mustafa Kemal'in ve bu ülkenin kurucu felsefesinin etrafında toplanmaya ve onu daha da çok sevmeye yöneltti. Bugün en çok satılan kitap Nutuk'tur. Allah tüm Türk gençliğinden razı olsun. Atatürk'ün bu bayramı neden gençlere hediye ettiğini, Cumhuriyeti neden gençlere emanet ettiğini şimdi herkes çok daha iyi anlıyor" dedi.

İYİ PARTİ BİLDİRGESİNİ OKUDU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasının sonunda, Genel İdare Kurulu'nda onaylanan, kendisinin de imzasın koyduğu 12 maddelik '19 Mayıs 2019' bildirgesini de okudu. Akşener'in okuduğu bildirge salonda büyük alkış alırken, Akşener konuşmasını gençlere de tekrar ettirdiği 'Ne mutlu Türk'üm diyene" sözleriyle bitirdi.

Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER