AK Parti’de adaylar ne zaman açıklanacak?

AK Parti'de Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi çalışmalarında sona gelindi. AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ve 17 ilçe başkanı genel merkeze davet edildi, son değerlendirmeleri alındı

AK Parti’de adaylar  ne zaman açıklanacak?

AK Parti’de Büyükşehir ve 17 ilçe belediye başkan adayının belirlenmesi çalışmalarında son dönemece girildi. AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ile 17 ilçenin başkanı Ankara’ya davet edildi. Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed Avcı, dün saat 14.00’den itibaren ilçe bakanları ile tek tek görüşmeye başladı. Görüşmelere il başkanı Hakan Karaduman da katıldı.

BAŞKANLAR ANKARA’DA

Görüşmelerde ilçe başkanlarına ilçeleri ile ilgili sorular sorulup seçim nasıl ve hangi adayla kazanılır görüşleri soruldu. Görüşmede ayrıca diğer partilerin büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının kimler olacağı yönünde ihtimaller değerlendirilerek görüşleri alındı. Sonrasında da Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, il başkanı Hakan Karaduman ile baş başa görüşüp istifa etmesi muhtemel ilçe başkanları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

CUMARTESİ AÇIKLANABİLİR

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'de yürütülen çalışmalara ilişkin detayları partisinin grup toplantısı çıkışında açıkladı. Erdoğan yerel seçimlere ilişkin yürüttükleri çalışmalarla ilgili detay verdi. Parti grubunun çıkışında konuşan Erdoğan "Çalışmalarla birlikte önce büyükşehir sonra illeri göreceğiz. 3 gün yoğun çalışma var. Cumartesi açıklanabilir" dedi. Erdoğan'ın açıklamaları, büyükşehirlerin de başkan adaylarının açıklanabileceği yönünde yorumlara neden oldu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER