AK Parti tabanı bunlara acil çözüm bekliyor

AK Parti, teşkilatlarına iletilen taleplerden tabanının beklentilerini mercek altına aldı. Tabanın çözüm beklediği ana başlıklar şöyle: - Erken yaşta evlilik - Kadın cinayetleri - Kıdem tazminatı - Mülteci sorunu - Dilenen çocuklar - Yaşanan FETÖ mağduriyetleri

AK Parti tabanı bunlara acil çözüm bekliyor

AK Parti, 7 bölgede 81 ilden katılımcılarla yaptığı toplantılarda teşkilatına gelen talep ve beklentileri değerlendirdi. İnsan Hakları Başkanlığı tarafından teşkilat mensupları ile bir araya gelinerek yapılan toplantılarda, atama bekleyen öğretmenler, erken yaşta evlilikler, evde yaşlı bakımında yaşanan sıkıntılar, göreve iade kararlarına rağmen yaşanan FETÖ mağduriyetleri, kadın cinayetleri, kıdem tazminatı tartışmaları, mülteci sorunu, trafik ışıklarından dilenen çocuklar, tefecilik konuları AK Parti tabanının çözüm beklediği konuların başında yer aldı.

ERDOĞAN'A SUNULDU

AK Parti, teşkilatlarına iletilen talepler ile tabanının beklentilerini mercek altına aldı. Tüm Türkiye’den teşkilat temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılar sonucu hazırlanan rapor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Toplantılarda teşkilat ile genel merkezin ilişkilerinin daha da geliştirilmesinin yanı sıra Türkiye’nin genel sorunları da ele alındı. 

ÇOCUK EVLİLİKLERİ ARTTI

Toplantılarda AK Parti yöneticileri ve üyeleri, birçok konuyu gündeme taşıdı. FETÖ soruşturmaları kapsamında KHK ile görevine son verilen ve açığa alınan kamu personelinin, haklarında komisyonca iade kararı verilmesine karşın göreve başlayamaması gibi sıkıntılar olduğu, Doğu’da yatırımlar ve iş imkanının oluşturulması, Arap turistlerin Karadeniz’de çok fazla gayrimenkul edinmeleri, doğa turizmi yatırımlarının yetersizliği, hidroelektrik santralleri ve betonlaşma konusunda Karadeniz’de yaşanan sıkıntılar, kadın cinayetlerindeki artış, çocuk ve erken yaşta evlilikler ile istihdam konularında AK Parti tabanının beklentileri aktarıldı. 

ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLER

Raporda ayrıca, ataması yapılmayan öğretmenler, cezaevlerindeki fiziksel şartların iyileştirilmesi, evden uzaklaştırma cezasının yarattığı sıkıntılar, engellilere sunulan hizmet yetersizlikleri, İŞKUR’da işe almada yaşanan haksızlıklar, iş kazalarının artması, kıdem tazminatı tartışmaları, trafik ışıklarında dilenen çocuklar, tefecilik ve kaçakcılıkla mücadele, uyuşturucu tekelinin Güneydoğu’da kurduğu hakimiyet konularında tabandan gelen rahatsızlıklar ele alındı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER