AK Parti Samsun’da gözler Erdoğan’da

2019 mart ayında yapılacak yerel seçimler için AK Parti'de Samsun'un dahil olduğu çok sayıda il ve ilçede belediye başkan adayları netleşti. Resmi açıklamayı cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. MHP ile yapılması muhtemel ikinci tur ittifak görüşmelerine Samsun dahil edilmeyecek

AK Parti Samsun’da  gözler Erdoğan’da

AK Parti Genel Merkezi'nde il başkanı, ilçe başkanları ve milletvekilleri ile yapılan toplantılar sonunda AK Parti'nin Samsun'daki 17 ilçesinin adaylarının büyük bir kısmı netleşti. Cumartesi gününe kadar Büyükşehir Belediye Başkanı adayı da dahil 17 ilçenin açıklanması bekleniyor.

ARTIK SONA GELİNDİ

AK Parti’de aday belirleme çalışmalarında sona gelindi. AK Parti Genel Merkezi’nde teşkilat başkan yardımcısı Muhammet Avcı başkanlığında yapılan ve yerel yönetimler başkan yardımcısı Bilal Uçar, Samsun milletvekilleri ve il başkanı Hakan Karaduman’dan oluşan heyet ilçe başkanlarını tek tek dinledi.

İLÇE BAŞKANLARINA SORDU

İlçe başkanlarına mevcut başkanların durumunu ve yeni dönemde seçimin kiminle kazanılacağı soruldu. Gece geç saatlere kadar yapılan çalışmalar sonrasında bir kısım ilçelerde adaylar kesinleşirken bazı ilçelerde de görüşmelerin devam etmesi kararlaştırıldı. Cuma gününe kadar görüşmelerin ardından Büyükşehir ve tüm ilçe belediye başkan adaylarının cumartesi günü açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Perşembe ve cuma günü karar adaylara tebliğ edildikten sonra adaylar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacak.

SAMSUN İTTİFAKA DAHİL DEĞİL

Öte yandan yerel seçimlerde AK Parti ile MHP arasında yapılması olacağı ittifak için ikinci tur görüşmelerinde Ankara, İstanbul, İzmir, Osmaniye, Mersin, Adana, Manisa, Antalya, Bursa'yla ilgili ittifak yapılması konuşuluyor. Samsun ittifaka dahil edilmedi. İki parti arasındaki ittifakın belediye başkan adayları ile sınırlı olacağı, belediye meclisi üyelerini kapsamayacağı öğrenildi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER