AK Parti'de temayül pazar günü

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından yerel seçimlerde belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik temayül, 18 Kasım 2018 Pazar günü Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda gerçekleştirilecek. Temayüle katılacak yaklaşık 3 bin kişiden mevcut belediye başkanlarını da 4 soruyla değerlendirmeleri istenecek

AK Parti'de temayül pazar günü

AK Parti'de pazar günü saat 10.00'da başlayacak e-temayül yoklaması saat 16.00'a kadar devam edecek. Temayüle AK Parti İl Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri, il kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, il gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri,  il disiplin kurulu üyeleri, eski il başkanları ve mahalle başkanlarının da aralarında bulunduğu 3 bine yakın kişi katılacak.

MEVCUT BAŞKANLAR DA DEĞERLENDİRİLECEK

Temayülde katılımcılardan ilçe belediye başkanlıkları içinse iki öneri yazmaları istenecek. Bunun yanı sıra mevcut belediye başkanlarını değerlendirmek üzere de 4 soruluk bir anketi doldurmaları istenecek. Bu sorular, "Mevcut belediye başkanını belediye Hizmetleri yönünden nasıl buluyorsunuz?", "Halkla ilişkiler yönünden nasıl buluyorsunuz?", "Teşkilat ilişkileri yönünden nasıl buluyorsunuz?", "Partimizin ilke ve değerleri açısından nasıl buluyorsunuz?" olarak belirlendi.

YENİDEN ADAY GÖSTERİLMESİNİ İSTER MİSİNİZ?

Temayüle katılanlara bu ankette son olarak "Belediye başkanının yeniden aday gösterilmesini ister misiniz?" sorusu da yöneltilerek tüm sorular için iyi, orta ve zayıf diye değerlendirme sorulacak, ayrıca aday adayı olan veya olmayan önerdikleri iki kişinin adını yazmaları istenecek.

BÜYÜKŞEHİR İÇİN 3 ÖNERİ YAPACAKLAR

Temayüle katılanlar Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de üç öneriyi yazarak, yine e-temayül programıyla direkt olarak genel merkezin sayfasına gönderecekler.

100 MİLYON LİRA TASARRUF SAĞLANACAK

AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ilk kez yapılacak, e-temayül yoklamasıyla ilgili bütün hazırlıkların Ömer Halisdemir Salonu’nda tamamlandığını söyledi. Karaduman ilk kez yapılacak uygulamayla yaklaşık 100 milyon liralık bir kağıt tasarrufu yapılacağını belirtirken, başlattıkları uygulamanın Yüksek Seçim Kurulu’na da seçimlerde kullanılmak üzere örnek olması temennisinde bulundu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER