AK Parti Atakum'a itiraz ediyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 31 Mart yerel seçimlerinde Samsun'da da Cumhur İttifakı'nın ipi göğüslediğini belirtti. Aksu, Atakum'daki seçim sonuçlarına ise itiraz edeceklerini söyledi

AK Parti Atakum'a itiraz ediyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, yaptığı değerlendirmede, "AK Parti her zaman olduğu gibi yine birinci parti oldu. Cumhur İttifakı da vatandaşlarımızın gönlünde taht kurdu" dedi.

GÖREVLİERE VE EMNİYET’E TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, "Millet olarak, 31 Mart yerel seçimlerini, güvenli ve huzurlu bir biçimde tamamladıklarını belirterek, "Öncelikle, güvenli bir biçimde oy kullanmamızı sağlayan emniyet güçlerine ve görevli tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

EN YÜKSEK OYU ALDIK

Seçim sonuçlarının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Aksu, "Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun'da da Cumhur İttifakı ipi göğüslemiştir. AK Partimiz de en yüksek oyu alarak kazanma alışkanlığını devam ettirmiştir. Bu noktada; her bir neferiyle olağanüstü bir mücadele veren tüm teşkilat mensubu kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zaferde emeği geçen her bir arkadaşımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

MUSTAFA DEMİR VE 15 BAŞKANI KUTLADI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir Bey'i kutlayan Ersan Aksu, "Umuyorum ki Samsun, kendisinin başkanlık edeceği önümüzdeki 5 yılda çok farklı bir noktaya gelecektir. Cumhur İttifakı olarak seçimi başarı ile bitiren 15 ilçe belediye başkan adayımızı da ayrı ayrı tebrik ediyorum. İlçelerinde gerçekleştirecekleri çalışmalarda kendilerine başarılar diliyorum. Allah hepimizi muvaffak etsin" görüşünü dile getirdi.

ATAKUM’A İTİRAZ EDECEĞİZ

Seçim sonuçları ile ilgili olarak ilk sandıktan son sandığa kadar yarışın yaşandığı tek ilçe olan Atakum'la ilgili değerlendirme ve çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Aksu, "Atakum ilçemizde oy kullanılan 426 sandığın; sayım döküm çizelgelerini, sandık sonuç tutanaklarını ve birleştirme tutanaklarını inceliyoruz. Aleyhimize bin 166 oy farkının olduğu ancak 4000 civarında geçersiz oyun bulunduğu Atakum'da, tüm sandıklarda; ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği sandık sonuç tutanakları yönünden seçim sonuçlarına İlçe Seçim Kurulu nezdinde itirazlarımızı yapacağız.  Maddi hataları inceleyip, geçersiz oylar yönünden de tüm sandıklarda itirazlarımızı yaparak yeniden sayım isteyeceğiz" diye konuştu.

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER