ADIM ADIM ÇÜRÜYOR!

Samsun'da, ayakkabı boyayarak geçimini sağlayan 58 yaşındaki Ali Cezvekıran, sigara yüzünden kangren oldu. Kangren, 35 yıldır içtiği sigara yüzünden bir parmağı kesilen Cezvekıran’ın bir diğer parmağına da teneffüs etti. Doktorunun sigara bırakmazsa kolu ve ayağını keseceğini söylediği Cezvekıran, tüm bunlara rağmen sigarayı bırakmak istemediğini söyledi

ADIM ADIM ÇÜRÜYOR!

Samsun’un en işlek caddelerinde ayakkabı boyacılığı yapan 2 çocuk babası Ali Cezvekıran, ailesinin geçimini sağlamak için sabahın ilk ışıklarında evden çıkarak akşam saatlerine kadar ayakkabı boyuyor. 35 yıldır sigara içtiğini söyleyen Ali Cezvekıran, sigaradan dolayı kangren olduğunu söyledi. Bir parmağı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’nde yapılan operasyonla kesilen Cezvekıran’ın bir diğer parmağına da kangren teneffüs etti. Sigarayı bırakamadığını söyleyen Ali Cezvekıran, diğer parmağının da kesileceğini sigara içerek anlattı.

‘BEN BU SİGARAYI BIRAKAMAM’

Ali Cezvekıran, “Ben sanayi sitesinde hamallık ve boyacılık yaparak geçimimi sağlıyorum. Allah ne verdiyse onunla geçiniyorum. İş olmayınca kuru ekmeğe tamah ediyorum. Ama şükürler olsun ki, karnım doyuyor. Bir gün elimde siyah ve ufak bir yara vardı, daha sonrasında bu yara büyüdü kangren oldum. Parmağını dibinden kestiler. Şimdi de kangren ikinci parmağıma sıçradı. Tıp Fakültesi’ne muayeneye gittim, kolumdan muayene oldum. Doktor; bende damar tıkanıklığı olduğunu ve sigarayı bırakmazsam elimi de bacağımı da keseceğini söyledi. Sigarayı 35 sene içtim ve halen içiyorum. Ben sigarayı bıraksam birileri moralimi bozacak, ben yine sigaraya sarılacağım. Ben bu sigarayı bırakamam” diye konuştu. Diğer yandan ise mesleğini sevdiğini söyleyen Boyacı Ali Cezvekıran, boynuna astığı bir müzik çalar sayesinde müşterilerine müzik dinleterek ayakkabılarını yapıyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER