Adem Bektaş Büyükşehir'e resmen aday

Samsun'da bir süredir billboardlarda parti ve yer belirtmeden seçim afişleri yer alan Atakum eski Belediye Başkanı Adem Bektaş, AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na resmen aday adayı oldu. Bektaş, şu anda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başvuruda bulunan tek aday adayı

Adem Bektaş Büyükşehir'e resmen aday

Samsun'da otobüs duraklarındaki billboardlarda uzun bir süredir parti ve yer ismi belirtmeden afişleri bulunan Atakum eski Belediye Başkanı Adem Bektaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulundu. Beraberinde kızı Hatice Hilal Bektaş ile birlikte AK Parti Samsun İl Başkanlığı’na gelen Adem Bektaş, aday adaylığı başvurusuna ilişkin dilekçesini, İl Başkanı Hakan Karaduman'a teslim etti.

SAMSUN’DAKİ DEĞİŞİM SÜRSÜN DİYE ADAY ADAYI OLDUM

AK Parti'den Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Adem Bektaş, 2001 yılından bu yana AK Parti'de her kademede görev yaptığını belirterek, 2004 yerel seçimlerinde de Atakum Belediye Başkanlığı’na seçildiğini anımsattı. 5 yıllık görev süresi boyunca başarılı çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bektaş, "Mesleğimin mimarlık olması nedeniyle, Samsun'un neye ihtiyacı olduğunu bilen birisi olarak bu yola çıktık. Samsun 19 yıl boyunca Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz tarafından yönetildi. Bugüne kadar Samsun'da çok ciddi değişiklikler oldu. Samsun, Karadeniz'in başkenti olan bir bütünşehir. Bu değişimin devam etmesi için, yapılan işlerin üzerine biraz daha fazlasını koyabilmek için Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip oldum. Samsunlulardan bu yolda destek bekliyorum" diye konuştu.

SAMSUN’U NADİDE BİR ŞEHİR YAPMAK İSTİYORUM

Samsun'un önümüzdeki süreçte de AK Partili bir Büyükşehir Belediyesi'ni ihtiyacı olduğunu dile getiren Adem Bektaş, "Samsun'u, Türkiye'nin nadide şehirlerinden birisi yapmak istiyorum. Bu kutlu yürüyüşte inşallah muvaffak oluruz" dedi.

ADEM BEKTAŞ ZATEN AK PARTİ DEMEK

Adem Bektaş, şimdiye kadar billboardlarda yer alan afişlerde neden nereden aday olacağını ve partisini belirtmediğine ilişkin olarak da, "Benim zaten herkes AK Partili olduğumu biliyor. AK Parti eşittir Adem Bektaş, Adem Bektaş eşittir AK Parti. Bu nedenle buna ihtiyaç duymadım" dedi.

ALTERNATİF OLARAK ADAY OLDUM

Şu anda AK parti'den sadece kendisinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunun hatırlatılması üzerine Bektaş, "Mevcut belediye başkanımız Zihni Şahin ve diğer ilçe belediye başkanlarımızın aday adaylığı başvurusunda bulunmasına zaten gerek yok. Mevcut durumda ben de bir alternatif olarak kendi içimizdeki bu yarışa katılmak istedim. Şüphesiz bu, daha iyi daha güzeli bulmak için yapılan bir yarış. Ben daha önceki belediye başkanlığımda kazandığım ve mimarlık mesleğimle kazandığım tecrübeyi sahaya yansıtmak istiyorum. Ben bu şehirde yaşıyorum, çocuklarım da bu şehirde yaşıyor. Samsun bizim evimiz, yuvamız. Bu nedenle Samsun'a hizmet etmek istiyorum" diye konuştu.

GENEL MERKEZLE GÖRÜŞMEDİM

AK Parti Genel Merkezi ile aday adaylığı konusunda herhangi bir görüşmede bulunmadığını da ifade eden Bektaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da, "Kimse bana rica, minnet veya tanıdık vasıtasıyla gelmesin" dediğini anımsattı. Bektaş, "Biz de bu ümitle yola çıktık. Samsun'a birleştirici ve kucaklayıcı bir başkan olabilmek için bu yola çıktım. Samsun'da AK Parti'nin kazanamaması diye bir risk zaten yok. Ben de birleştirici bir isim olarak daha iyi bir sonuçla Samsun'u kazanabilmek için elimden geleni yapacağım" dedi.

AK Parti’de şimdiye kadar kimlerin belediye başkanlıkları için aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu, İl Başkanı Hakan Karaduman’ın bugün düzenleyeceği toplantıda açıklaması bekleniyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER