ADAYLAR NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

31 Mart yerel seçimleri öncesinde gözler Samsun'daki belediye başkan adaylarına çevrildi. Partilerde çalışmalar devam ederken, AK Parti'nin Samsun adaylarını bu hafta açıklayacağı öğrenildi

ADAYLAR NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde Samsun için kritik haftaya girildi. AK Parti Samsun'da şimdiye kadar sadece Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Demir'i açıkladı. Diğer belediyelerin adayları ise bu hafta açıklanacak.

TARİHİ GÜN 14 ARALIK CUMA

AK Parti Belediye Başkan Adayları 14 Aralık Cuma günü açıklanacak. MHP, İYİ Parti ve CHP'nin Samsun Belediye Başkan adaylarını ne zaman açıklayacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

MHP'DE SESSİZLİK HAKİM

24 Haziran genel seçimlerinde olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de AK Parti ile ittifak içerisinde yer alacak olan MHP'nin Samsun konusundaki kararı merak konusu. MHP Samsun Büyükşehir Belediyesi için aday mı çıkartacak yoksa AK Parti'nin adayı Mustafa Demir'i mi destekleyecek soruları cevabını bekliyor. 

CHP VE İYİ PARTİ'DEN ORTAK ADAY SİNYALİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener daha önce yaptıkları açıklamalarda Samsun dahil bazı illerde ittifaka gidebileceklerini belirtmişlerdir. Bu açıklamaların ardından gözler CHP ve İYİ Parti'nin Samsun adaylarına çevrilmiş durumda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER