Adana'da Sıcak Saatler! HDP'liler İş Başında

Adana'nın Dağlıoğlu Mahallesi'nde izinsiz nevruz kutlaması yapmak için toplananlara polis müdahale etti, eylemciler de polise taş attı.

Adana'da Sıcak Saatler! HDP'liler İş Başında

Sabah erken saatlerden itibaren Dağlıoğlu ve Şakirpaşa mahallelerinde toplanmaya başlayan PKK yandaşları, Karasu Kavşağı'nda nevruz kutlaması yapılacağını duyurarak, katılım için çağrı yaptı.

HDP'li vekil halay başı!

BDP'liler de aynı bölgede toplanmaya başladı. HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş da bir süre partilileri ile halay çekti.

Bu arada bazı ara sokaklar eylemciler tarafından barikat kurularak kapatılmak istendi. Polis, barikat kurmak isteyenlere müdahale etti. Polis, Karasu Kavşağı'nda yapılacağı söylenen yasadışı nevruz kutlaması alanına gitmeye çalışan gruplar ve HDP'ye ait seçim otobüsünün de geçişine izin vermedi. Polis helikopteri, yasadışı eylem düzenlenebilecek mahallelerin üzerinde uçarak, İl Emniyet Müdürlüğü'ne istihbarat aktardı.

Akşam derbi var

Ayrıca bugün Adana'nın PTT 1'inci Lig'de oynayan takımları, Adanaspor ve Adana Demirspor arasındaki derbi nedeniyle polis kent genelinde alarma geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER