Açtı ağzını yumdu gözünü

Atakum Belediyesi'ne ait iki tesise 37.5 ton etin parasının ödenmediği gerekçesiyle, et firması tarafından başlatılan hacizle ilgili Cemil Deveci önceki dönemi işaret etti. Deveci, "Eti almışlar. Ortada et yok. 46 günde bu kadar eti yemelerinin imkanı yok. Yani sahte fatura düzenlemişler. Karşılığında çek vermişler. Çekleri de ödememişler" dedi

Açtı ağzını yumdu gözünü

31 Mart Yerel Seçimleri’nden önce AK Partili İshak Taşçı'nın başkan olduğu 08.02.2019-26.03.2019 tarihleri arasında Atakum Belediyesi’ne bağlı Atakum İmar İnşaat Şirketi üzerinden belediyenin tesislerinde kullanılmak 1 milyon 628 bin lira karşılığında alınan 37,5 buçuk ton lop etin parası ödenmediği gerekçesiyle, belediyenin iki tesisinde haciz işlemi başlatılırken, CHP'li yeni belediye başkanı Cemil Deveci açtı ağzını yumdu gözünü. Cemil Deveci, "Eti almışlar. Ortada et yok. 46 günde bu kadr eti yemelerinin imkanı yok. Yani sahte fatura düzenlemişler. Karşılığında çek vermişler. Çekleri de ödememişler" dedi

GAZETE GERÇEK HACZİ DUYURDU

Atakum Belediyesi’ni AK Partili İshak Taşçı'dan devraldıktan sonra borçlarla ve hacizlerle uğraşan CHP'li yeni Belediye Başkanı Cemil Deveci bir şok daha yaşadı. Seçimden önce 46 günde alınan ve ortada olmayan 37,5 ton lop etin parası ödenmediği için belediye tarafından işletilen tesislere icra memurlarının gittiği Gazete Gerçek'te dün yayınlanmıştı. Et satışını gerçekleştiren Karadeniz Lezzet Hizmetleri Tem. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şirketi, icra memurlarını belediye tesislerinden Seyir Terası ve Yalı Kafe'nin gelirlerine haciz işlemi uygulanması için tesislere göndermişti.

ORTADA ET YOK BORÇ VAR

Tesisler yeni bir şirkete devredildiği için haciz işlemi için yenden karar alınması gerektiği için lop etler de mahkemelik oluyor. Firmanın alacaklarını alabilmek için mahkeme kararı çıkartması gerekiyor. Yaşanan son haciz olayıyla ilgili olarak konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, göreve başladığı andan itibaren hacizlerle ve borçlarla uğraştığını dile getirerek, AK Partili önceki Başkan İshak Taşçı ile şirket müdürü hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlattı.

ETİ ALMIŞLAR ORTADA ET YOK

Belediyenin eski döneme ait gelir giderlerinin titizlikle incelendiğini dile getiren Deveci, "Eti almışlar. Ortada et yok. 46 günde bu kadar eti yemelerinin imkanı yok. Yani sahte fatura düzenlemişler. Karşılığında çek vermişler. Çekleri de ödememişler. Yani giderayak vurabildikleri kadar vurmaya çalışmışlar. Çeklerin iptali için dava açıyoruz. Böyle bir alacakları yok. Sahte fatura düzenlemişler" dedi.

TESİSLERİ BAŞKA YİRKETTE DEVRETTİK

Atakum İmar İnşaat Şirketi'nin meclis kararıyla kapatıldığını hatırlatan Deveci, "Onların şirketini kapattım ve yeni bir şirket kurdum. Şimdi bütün tesisleri bu şirket idare ediyor. En kısa sürede de ihale yapacağım. Bundan sonrasına yargı karar verecek. Et satışını yapan şirket belediye tarafından işletilen bütün tesislere haciz kararı çıkardı. Haciz işlemi Seyir Terası ve Yalı Kafe'ye yapıldı" dedi.

MÜDÜR: ET TESİSLERDE TÜKETİLDİ

Kapatılan Atakum İmar İnşaat Şirketi Genel Müdürü Osman Temiz ise yaptığı yazılı açıklamada "37 ton et, 46 günde değil 7 ayda tüketilmiştir. Yalı Kafe ve Seyir Tesis gibi 9 tesisimizde kullanılmıştır. Aylık ortalama 3 Milyon TL ciroya sahip bir şirkette, 7 ayda 37 ton et tüketimi normaldir. 9 halka açık tesiste, aylık ortalama 5 ton et tüketimi yapılmıştır. Söz konusu etlerin faturaları ise 2018 yılından 4 ayı, 2019 yılından ise 3 ayı kapsamaktadır " diye belirtti.

Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER