Acil kapısında rezalet!

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde Acil Polikliniği kapısında iki büklüm halde sancılar içinde kıvranan hastayla, dakikalarca tek bir sağlık görevlisi ilgilenmedi

Acil kapısında rezalet!

Samsun'un Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde önceki akşam yaşanan rezalet, hastanelerde doktor ve sağlık görevlisi yetersizliğini gözler önüne serdi. Acil servis kapasının önünde sancılar içerisinde kıvranan hastaya dakikalarca tek bir sağlık görevlisi müdahale etmeyince, duyarlı bir vatandaş isyan etti.

YARIM SAAT SANDALYE ÜZERİNDE KIVRANDI

Olay önceki gece Gazi Devlet Hastanesi Acil Polikliniği’nde yaşandı. Kalp krizi geçirdiği şüphesiyle Gazi Devlet Hastanesi'nde getirilen bir hasta, yarım saat boyunca Acil Polikliniği önünde sancılar içerisinde kıvranmasına rağmen, hiç kimsenin müdahale etmemesi dikkatlerden kaçmadı.

DUYARLI BİR VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Bu sırada bir vatandaş olaya tepki gösterdi. Dakikalarca bir tekerlekli sandalyenin üzerinde kıvranan hastaya duyarlı vatandaşın tepkisi üzerine, hastanenin güvenlik görevlisi ilgi gösterdi. Güvenlik görevlisinin kalp krizi geçirdiğinden şüphelenilen hastayı ayağa kaldırmaya çalışması da ortaya trajikomik görüntülerin çıkmasına neden oldu. Vatandaşların tepkisi üzerine hasta, acil polikliniğindeki kırmızı alana götürülürken, bu aşamadan sonra tıbbi müdahale yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER