ABD'den Obama-Erdoğan Görüşmesine Dair Açıklama

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi olmayan bir görüşme gerçekleştirecekleri duyuruldu

ABD'den Obama-Erdoğan Görüşmesine Dair Açıklama

Beyaz Saray, ABD Başkanı  Barack Obama ile  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanarasında resmi olmayan bir görüşmenin beklendiğini açıkladı.  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada; "ABD Başkanı  Obama ile  Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bu hafta  Washington'da resmi olmayan bir görüşmenin gerçekleşmesi bekleniyor" denildi.

BIDEN'LE GÖRÜŞECEK İDDİASI

Sputnik'in haberine göre,  Wall Street Journal gazetesi, ABD'li yetkililere dayandırdığı haberinde  Obama'nın Erdoğan'la özel bir görüşme gerçekleştirmeyeceğini belirterek,  Cumhurbaşkanı'nın ABD Başkan Yardımcısı  Joe Biden'la görüşeceğini aktarmıştı. Haberde  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın,  Washington yakınlarındaki  Maryland eyaletinde yapımı tamamlanan caminin açılışı için  Obama'ya davet gönderdiği ancak davetin reddedildiğini de iddia etmişti.

Joe Biden'ın ofisinden yapılan açıklamada da Erdoğan ve Başkan Yardımcısı'nın,  Washington'daki nükleer zirve sırasında bir araya geleceği belirtilmişti.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ABD'ye uçmadan önce yaptığı açıklamada  Obama'yla görüşeceğini söyledi.  Beyaz Saray da  Obama ile Erdoğan'ın zirve esnasında resmi olmayan bir görüşme gerçekleştireceğini duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER