ABD'deki saldırıyı DAEŞ üstlendi

ABD'nin Las Vegas kentindeki saldırıyı DAEŞ terör örgütü üstlendi.

ABD'deki saldırıyı DAEŞ üstlendi

ABD'nin Las Vegas kentinde, en az 50 kişinin öldüğü 406 kişinin de yaralandığı saldırıyı terör örgütü DAEŞ üstlendi. Sözde siteleri Amaq'tan açıklama yapan teröristler saldırganın aylar önce Müslüman olduğu iddia etti.

Üst düzey iki ABD'li yetkili ise, uluslararası bir örgüte bağlı olduğunu gösteren bir kanıt bulunmadığını söyledi.

POLİS TERÖR BAĞLANTISI YOK DEMİŞTİ

Las Vegas polisi, saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğunu duyurmuş, Paddock'un herhangi bir örgütle bağlantısı olmadığını ve "yalnız kurt" dediğimiz saldırgan türünden olduğunu düşündüklerini açıklamıştı.

Bu arada, saldırganın ateş açtığı otelin 32. katı, yeni günün ışığıyla birlikte böyle görüntülendi.

ABD POLİSİ ADETA UYUMUŞ! 4 GÜN ÖNCE GELİP KEŞİF YAPMIŞ

ABD tarihinin en ölümlü silahlı saldırısını gerçekleştiren Stephen Craig Paddock'un, 28 Eylül Perşembe günü Las Vegas'taki otele yerleşip keşif yaptığı ortaya çıktı. Saldırıyı Mandalay Bay Hotel'in penceresinden otomatik silahla gerçekleştiren saldırganın 32. katta bulunan otel odasından 10 tane daha silah çıktı.

Olayın gerçekleştirildiği otele arabayla 1,5 saatlik mesafedeki Nevada Eyaletinin Mesquite bölgesinde oturduğu tespit edilen Paddock'un kardeşi Eric, "Ailesinin Paddock'un eylemleri sonrasında şok ve şaşkın olduğunu ve olaydan önce böyle bir şey yapabileceğine daire hiçbir emare görmediklerini" söyledi.

Las Vegas Emniyet Müdürlüğü şefi Joseph Lombardo, saldırgan Paddock'un otele Nevada'daki ev arkadaşı Marilou Danley'in kimliğiyle girdiğini belirtti.  Polis, saldırganın ev arkadaşı Danley'in şu an yurtdışında olduğunu ve onu takip etmediklerini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER