ABD Büyükelçiliğinden Nevruz Açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Nevruz münasebetiyle her yıl yayımladığı rutin uyarıda, Türkiye'de yaşayan vatandaşlarına güvenlik hususlarını dikkate almaları yönünde tavsiyede bulundu

ABD Büyükelçiliğinden Nevruz Açıklaması
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Nevruz münasebetiyle her yıl yayımladığı rutin uyarıda, Türkiye'de yaşayan vatandaşlarına güvenlik hususlarını dikkate almaları yönünde tavsiyede bulundu.

Büyükelçilik sitesinde yayımlanan ABD vatandaşlarına yönelik uyarıda, Nevruz'un farklı şehirlerde farklı günlerde kutlanacağına dikkat çekilirken, önceki yıllardaki uyarılarına benzer şekilde "barışçıl gösterilerin beklendiği" ancak gösterilerin yapılacağı alanlardan ihtiyaten uzak durulması tavsiye edildi.

Vatandaşların yerel otoriteler tarafından yapılan güvenlik uyarılarını ve haberleri dikkate almaya çağrıldığı uyarıda, günlük planlamaların da buna göre yapılması önerildi.

ABD Büyükelçiliği Nevruz kutlamalarıyla ilgili her yıl düzenli olarak uyarı yayımlıyor. Benzer şekilde Türkiye'deki bir çok yabancı misyon temsilciliği de rutin olarak yurt genelinde yapılan geniş katılımlı etkinliklerle ilgili vatandaşlarına benzer uyarılarda bulunuyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER