900 KİŞİ ALINACAK

Samsun’da, İŞKUR bünyesinde, kamu kurum ve kuruluşlarda çalıştırılmak üzere 900 temizlik görevlisi alınacak

900 KİŞİ ALINACAK

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Samsun İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında, müftülük, adliye, hastaneler ve belediyeler gibi kamu kurumlarına 6 aylık geçici iş kapsamında asgari ücretle çalışacak, toplamda 900 temizlik elemanını işe alarak istihdam edeceğini duyurdu. Başvuruların bugün (10 Aralık) başlayacağı ve cuma gününe kadar süreceği öğrenildi. Başvurular İŞKUR’a bizzat giderek veya internet üzerinden yapılacak olup katılımcılar noter kurası ile belirlenecektir. Program ise 24 Aralık’ta başlayacak.

BAŞVURU İÇİN KATILIMCILARDA ARANAN ŞARTLAR:

-Kuruma kayıtlı işsiz olmak.

-18 yaşını tamamlamış olmak.

-Emekli ve malul aylığı almamak.

-Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)

-Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

-Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının, asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde, söz konusu adreste oturan kişiler Toplum Yararına Programına katılamaz.

-Toplum Yararına Programı ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da Toplum Yararına Programı'nın aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.

-Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler, Toplum Yararına Programı'na katılamaz. Güvenlik sorgusu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

-Temizlik görevlisi alımında, istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup, bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER